Zprávy

emozpěv připomíná, kam vede absence lásky

emozpěv připomíná, kam vede absence lásky

redakce | Zprávy | 14.02.2017

emozpěv uvádí druhý klip z alba Hebké bolesti. V titulní skladbě nahrávky hovoří o radosti, znovuzrození i naději přinášené budoucností. Deska Hebké bolesti, již produkoval Boris Carloff, byla hudebními kritiky i fanoušky uváděna mezi nejlepšími českými deskami roku 2016.

Den svatého Valentýna, starokřesťanského mučedníka ze 3. století, je dnes obecně vnímán jako oslava a zdůraznění lásky mezi partnery. Pokud potřebujeme speciální den k tomu, abychom hmotnými statky ukázali svému protějšku, jak moc pro nás znamená, je to zároveň den, kdy je potřeba si připomenout, co může způsobit nedostatek lásky mezi lidmi. Atmosféra květnového Berlína roku 1945 je prostředníkem k tomu si uvědomit, kam vede totální zneužití nenávisti, tedy naprostého opaku lásky.

“Život jako takový je ale zřídkakdy černobílý a tímto plastickým prvkem je v naší paralele o nelásce píseň Hebké bolesti. Vypráví totiž o vnitřním znovuzrození, popisuje bezprostřední radost po překonání těžké životní situace, aniž byste v tu chvíli řešili své chyby či další směr své cesty. Prostě jste šťastní, že jste živí. Teď a tady. Tyto pocity jistě zažívali i obyvatelé Berlína v oněch několika dnech po pádu Třetí říše. Naděje je většinou spojená s láskou a vírou, čímž se vracíme zpět ke sv. Valentýnovi. Záběry rozbombardovaného města působí děsivě a hrůzně a určitě se nehodí do současné kýčovité představy srdíčkového Valentýna, ale svátky jsou přece primárně od toho, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli nad tím, co se kolem nás děje. A zároveň na základě dějinné zkušenosti věděli o činech, které už nikdy zažít nechceme. Make love not war!” doplňuje kapela.


emozpěv v současnosti plánuje především živá vystoupení, v nejbližší době můžete duo vidět na revue vydavatelství Tranzistor 26. 2. 2017 v pražském Café V lese nebo 25. 3. 2017 na Žižkovské noci. Kromě koncertů již Martin s Odnřejem spřádají v hlavě plány na nová videa i nečekaná hudební spojení.

Album Hebké bolesti vyšlo na podzim na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #91 na Spotify

redakce 19.11.2018

Téma věnované Donaldu Gloverovi, Kelly Lee Owens v rozhovoru, album měsíce Dead Can Dance a playlist na Spotify k tomu.

Triptides na zahradě Crossu

redakce 19.11.2018

Mágové moderní psychedelie Triptides vtrhnou do vytopeného stanu, které vyroste na zahradě pražského Cross Clubu...

Austin Lucas na strahovské Sedmičce

redakce 19.11.2018

Barman, co má na tabuli za sebou křídou rozpis všech diagnóz, servírující své srdce na stříbrném podnosu. Austin Lucas...

Bardzo fajný festival a neotřelé filmové pohledy na polskou společnost

redakce 19.11.2018

Výběr filmů z nejnovější polské produkce, veřejná předpremiéra odvážného snímku Útěk, pásmo krátkých svěžích filmů z polského regionu Podlesí.

Mala Ruckus s novou deskou V lese

redakce 18.11.2018

Mala Ruckus je indie rocková kapela, která byla založena v Číně, a v současné době je její domovskou scénou Praha...

Listopadová čísla databáze XPlaylist

redakce 18.11.2018

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Bittová, Dusilová, Načeva na albu Spolu

redakce 18.11.2018

Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva vyráží v posledním listopadovém týdnu na společné turné sérií sedmi koncertů.

Smrtislav na akustickém turné

redakce 18.11.2018

Souběžně s turné vznikají i nové skladby. Některé z nich na turné zazní, celé album ale Smrtislav už letos vydat nestihnou...

Poslední klip z krajiny Abendlandu

redakce 17.11.2018

Videoklip Maska a tvář uzavírá příběhy hudebně-literárního projektu autorského dua Černý - Kunze.

Dalších 70 jmen pro ESNS 2019

redakce 17.11.2018

ESNS (Eurosonic Noorderslag) potvrdil druhou vlnu umělců, kteří se představí v nizozemském Groningenu. Sedmdesát interpretů.