PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Ostinátní signály Postižené oblasti

Ostinátní signály Postižené oblasti

|

Tři roky od předchozího alba vydává mělnická kapela Postižená oblast, jedno z výrazných jmen současné české alternativně rockové scény, své další album Ostinata. Nahrávka, stejně jako její předchůdce Rubato, vychází na značce Polí 5.

Osm nijak optimisticky laděných skladeb se znovu zamýšlí především nad existenciálními otázkami. Většina získala své základy na soustředěních kapely v chatce tenisového klubu nedaleko vísky Žandov na pomezí severočeského kraje, a byla postupně vytvarovaná do podoby, v níž pak byla zachycena i ve studiu. „Album odráží aktuální experimentující rozpoložení kapely tak, jak už ho napověděl předchozí počin Rubato z roku 2014. Snad je z nahrávky slyšet, že náš mnohaletý tvůrčí princip zůstává neměnný a že naším hlavním záměrem je vytvořit vybraným textům odpovídající zvukové pozadí,“ shrnuje obsah nahrávky bubeník a jediný ze zakládajících členů Pavel Malý.


Nahrávalo se ve studiu 16 Liverecords nedaleko Mělníka, pod dohledem perfekcionistického Martina Dvořáka, a ve stejném studiu byla deska i poprvé smíchána. V průběhu závěrečných prací nicméně skupina oslovila Tomáše “Federsela” Procházku, mimo jiné člena formací B4 či Gurun Gurun, s prosbou o produkční pomoc s finálním zvukem. V jeho domácím studiu pak většina skladeb dostala novou zvukovou podobu. Z původního Dvořákova mixu se nakonec na album dostala pouze píseň Z dalekého domu, s koláží textu Věry Linhartové. Závěrečný mastering nahrávky pak ve studiu jáMOR obstaral osvědčený Ondřej Ježek. Kromě tří textů Filipa Jakše, Postižená oblast na albu zhudebnila poezii několika autorů, včetně rakouského experimentálního neologisty Ernsta Jandla. Graficky čistý obal, s fotografiemi Aňi Šebelkové a Juliena Magnana, vytvořil Miloš Makovský.

Nové album kapela představí na křtu v Mělníku a to 20. května na dvorku hospody Němý medvěd. Pražskému publiku bude deska představena 16. června v Klubu FAMU. Dále pak bude deska představena i na červnových koncertech v Chemnitzu a v Berlíně nebo na dalším ročníku festivalu Vlčkovice. Album vychází 20. května 2017 u vydavatelství Polí5).

Info

www.poob.cz
www.sakraphon.cz/postizenaoblast

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

Fox Territory: Clockwork Joy

Fox Territory: Clockwork Joy

redakce |
Fox Territory přidávají videoklip, který pojednává o lásce jejich kamaráda k motorce, na které však zatím nemůže jezdit.
Protomartyr ohlašují novou skladbu

Protomartyr ohlašují novou skladbu

redakce |
Protomartyr představili My Children, druhý singl z nového alba Relatives in Descent. Píseň o dědictví, které předáváme těm, co přijdou po nás.

xp recenze

Lazer Viking - Flesh Cadillac 70% Lazer Viking - Flesh Cadillac
Jamie T - Trick 40% Jamie T - Trick
Helms Alee - Stillicide 70% Helms Alee - Stillicide
Lisa Hannigan - At Swim 80% Lisa Hannigan - At Swim
Glass Animals - How To Be A Human Being 90% Glass Animals - How To Be A Human Being
Dead Cross - Dead Cross 90% Dead Cross - Dead Cross
Děti mezi reprákama - Haiku 70% Děti mezi reprákama - Haiku
Clipping. - Splendor & Misery 80% Clipping. - Splendor & Misery

Akce

ostravské dny (do 2/9)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
fotoexpo (do 21/10)
fleet foxes (do 8/11)