Reklama

Trochu jiná romantika v Kopřivnici (Tomáš Palucha + Milano)

Milano křtí novou desku, za sudičky jdou Tomáš Palucha a Tim Remis. Mandala volá.

Reklama

Bratři v triku u táborového ohně hledají podstatu v praskání dřeva a dalších rurálních tónech. Kdyby se Tomáš Palucha objevili před dvěma staletími, po celodenní práci se sekerou v lese by hráli možná úplně stejnou hudbu. Ulevující a plnou naděje, čistou a dojemnou, ve které se spojují nejhlubší momenty noci s prvními slunečními paprsky. Dva plnouvousy, dvě kytary a občas trocha pomoci od přátel. Kdyby se Tomáš Palucha objevili v seriálu Twin Peaks, nikdo by se nemohl divit, jejich hudba má v sobě podobnou hloubku a atmosféru. Chcete jít do kola s Audrey Horne? Máte šanci. Myslete na Calexico, Friends of Dean Martinez, ale třeba taky na Can. Tomáš Palucha se rozhodně nedívají jen jedním směrem, od volantu sledují potutelně celý horizont. Nálada je návyková; nikdo jiný u nás takhle nehraje. Jako doprovod se objeví vousatý muž s banjem, Tim Remis.

Milano - moravská odpověď na Esgmeq a kult ze severní Moravy. Přímočarost, drsná zpověď, garážovej zvuk a rafinované, bolavě pravdivé texty. V jejich tvorbě by se daly vysledovat vlivy Sonic Youth, Fugazi,Big Black, Ministry nebo tvrdého elektra konce 80. let. Milano mají venku novou desku Dva a půl, která bude na koncertu k dostání ve fyzické podobě na kazetě.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama