Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Black Isla Mystic Brothers - Holy Canal (The Black Mass for Desinformation God)

KlipyTipy: Black Isla Mystic Brothers - Holy Canal (The Black Mass for Desinformation God)

Engelberg Humperdinck III. | Články / Seriály / / KlipyTipy | 05.07.2018

Black Isla Mystic Brothers servírují nové propagandistické video Holy Canal (The Black Mass for Desinformation God) na téma všudypřítomná konspirace a dezinformační šum ve světě šifrované komunikace a temného webu. Uslyšíte utajený remake prastarého fláku Olympiku a uvidíte "šokující" news z Černého Ostrova. Vizuální zpodobnění Bafometa doprovází posthiphopový postulát kyberanarchie. Věřit všemu je jako nevěřit ničemu. (Mirek Dušín)

Multiplatformní projekt BIMB pulsuje v souřadnicích, které vymezuje konceptuální umění, digitální kontrakultura a konspirační propaganda. Ozvuky pop-artu a sampledelické hudby oživují odkaz pohřešované formace Cold-Boy-Klan.

Obraz - zvuk - text jsou zde podřízeny ideologii nezvratného pohybu společenského hnutí směrem ke svobodné autonomní zóně - Černému Ostrovu (Black Isla), který každým dnem dostává jasnější obrysy. Mystické bratrstvo (Mystic Brothers), věrné anarchistické filozofii, je součástí antropologické diverze ve prospěch zpřetrhání okovů mediálního zotročení a kulturní slepoty.

„Černý čtverec a fontána na elektrickém křesle definují účast tvůrčí inspirace. Totalita svobodného ducha a decentralizace forem určují vyznání.“

Výsledky několikaletého úsilí se už brzy objeví i ve fyzickém vydání...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články