Články / Rozhovory

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Kateřina Vodolánová | Články / Rozhovory | 17.02.2016

Liam Blackburn na elektronické hudební scéně působí už pár let. Výrazně se zapsal už pod aliasem Indigo, později se spojil s dalším rodákem z britského Manchesteru v projektu Akkord. V loňském roce se připomenul novou deskou Night of Visions, kterou vydal pod novým alter egem Ancestral Voices u vydavatelství Samurai Horo. Při té příležitosti a v návaznosti na předchozí rozhovor se šéfem tohoto labelu jsem Liamovi položila pár otázek.

Album Nights of Visions vyšlo na konci listopadu. Jaký máš feedback?
Umístilo se v žebříčku Chrise SSG na webu Resident Advisor, který dříve vedl Mnml SSgs. OAKE zařadili tři mé tracky do mixu na Secret Thirteen a můj track zahrála v nedávné radiové show i Noisia. Potěšující bylo, že se o desce pozitivně vyjádřil i Korridor z labelu Northern Electronics. Tohle všechno jsou lidi, kteří měli v minulosti velký vliv na moji práci, takže je skvělé sledovat jejich smíšené reakce.


Kde se vzal ten nápad začít pracovat na zvuku tak rozdílném od toho předchozího?
Rozhodl jsem se pro to v návaznosti na zážitek, který mě silně ovlivnil. Umožnil mi vidět věci v nových souvislostech, takže jsem přirozeně začal experimentovat s novými zvuky a nápady. Dávalo smysl začít pracovat na něčem novém a čerstvém.

Byl jsi při tvorbě hudby ovlivněný něčím konkrétním?
Ano, album bylo ovlivněné mou cestou do Peru, kde jsem se zúčastnil ceremonií ayahuascy.

Má název tvého alter ega, Ancestral Voices odkazovat k něčemu konkrétnímu?
Ten název vzešel z toho, že znalosti a moudrost jsou předávány ústně, zvukově a skrze zkušenosti v čase, který máme na to, abychom poznávali zákony Přírody. Má odkazovat na naši minulost a dědictví a taky na zvuk jako takový. Používání hlasu je způsob, kterým komunikujeme, nicméně hlasy prezentují i samy sebe, ať už vokálně, nebo hudebně.

V hudební produkci jsi vystřídal už několik žánrů a pracoval jsi jak samostatně, tak ve spolupráci s dalšími hudebníky. Jaké v tom vidíš rozdíly?
Projekt Indigo byla taková křivka učení, možnost poletovat mezi různými zájmy a žánry a dozvědět se o různých technikách a vztazích mezi nimi. Byl jsem mladý a nadšený, možná i dost naivní v tom, jak věci chodí. Nebyl jsem si jistý sám sebou a měl jsem před sebou dost věcí k překonání a pochopení. Akkord je společný projekt mně a Joea, který nám umožňuje experimentování, jež má specifická pravidla a předpisy, které jsme si stanovili. Rozdíly jsou v technikách a estetice, obecném přístupu ke zvuku a všemu, co ten pojem zahrnuje. Ancestral Voices navazuje na předchozí a je to něco, čemu bych teď rád věnoval čas a energii.


Takže plány do budoucna? Vyrazíš na tour?
Ancestral Voices je momentálně můj jediný sólový projekt. A doufám, že každá jeho deska bude vyprávět nějaký příběh nebo sdílet něco, co bude mít schopnost změnit vnímání nebo pomůže k získání vhledu. Cítím povinnost sdílet a rozvíjet nové způsoby porozumění světa kolem nás a objevovat, o čem to všechno je. Na tour bych vyrazil rád.

Jak to vypadá s dalším releasem? Je něco, co bys už teď mohl prozradit?
Brzy vyjde remix. A pracuju na několika navazujících EP a živém set-upu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články