Články / Rozhovory

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Kateřina Vodolánová | Články / Rozhovory | 17.02.2016

Liam Blackburn na elektronické hudební scéně působí už pár let. Výrazně se zapsal už pod aliasem Indigo, později se spojil s dalším rodákem z britského Manchesteru v projektu Akkord. V loňském roce se připomenul novou deskou Night of Visions, kterou vydal pod novým alter egem Ancestral Voices u vydavatelství Samurai Horo. Při té příležitosti a v návaznosti na předchozí rozhovor se šéfem tohoto labelu jsem Liamovi položila pár otázek.

Album Nights of Visions vyšlo na konci listopadu. Jaký máš feedback?
Umístilo se v žebříčku Chrise SSG na webu Resident Advisor, který dříve vedl Mnml SSgs. OAKE zařadili tři mé tracky do mixu na Secret Thirteen a můj track zahrála v nedávné radiové show i Noisia. Potěšující bylo, že se o desce pozitivně vyjádřil i Korridor z labelu Northern Electronics. Tohle všechno jsou lidi, kteří měli v minulosti velký vliv na moji práci, takže je skvělé sledovat jejich smíšené reakce.


Kde se vzal ten nápad začít pracovat na zvuku tak rozdílném od toho předchozího?
Rozhodl jsem se pro to v návaznosti na zážitek, který mě silně ovlivnil. Umožnil mi vidět věci v nových souvislostech, takže jsem přirozeně začal experimentovat s novými zvuky a nápady. Dávalo smysl začít pracovat na něčem novém a čerstvém.

Byl jsi při tvorbě hudby ovlivněný něčím konkrétním?
Ano, album bylo ovlivněné mou cestou do Peru, kde jsem se zúčastnil ceremonií ayahuascy.

Má název tvého alter ega, Ancestral Voices odkazovat k něčemu konkrétnímu?
Ten název vzešel z toho, že znalosti a moudrost jsou předávány ústně, zvukově a skrze zkušenosti v čase, který máme na to, abychom poznávali zákony Přírody. Má odkazovat na naši minulost a dědictví a taky na zvuk jako takový. Používání hlasu je způsob, kterým komunikujeme, nicméně hlasy prezentují i samy sebe, ať už vokálně, nebo hudebně.

V hudební produkci jsi vystřídal už několik žánrů a pracoval jsi jak samostatně, tak ve spolupráci s dalšími hudebníky. Jaké v tom vidíš rozdíly?
Projekt Indigo byla taková křivka učení, možnost poletovat mezi různými zájmy a žánry a dozvědět se o různých technikách a vztazích mezi nimi. Byl jsem mladý a nadšený, možná i dost naivní v tom, jak věci chodí. Nebyl jsem si jistý sám sebou a měl jsem před sebou dost věcí k překonání a pochopení. Akkord je společný projekt mně a Joea, který nám umožňuje experimentování, jež má specifická pravidla a předpisy, které jsme si stanovili. Rozdíly jsou v technikách a estetice, obecném přístupu ke zvuku a všemu, co ten pojem zahrnuje. Ancestral Voices navazuje na předchozí a je to něco, čemu bych teď rád věnoval čas a energii.


Takže plány do budoucna? Vyrazíš na tour?
Ancestral Voices je momentálně můj jediný sólový projekt. A doufám, že každá jeho deska bude vyprávět nějaký příběh nebo sdílet něco, co bude mít schopnost změnit vnímání nebo pomůže k získání vhledu. Cítím povinnost sdílet a rozvíjet nové způsoby porozumění světa kolem nás a objevovat, o čem to všechno je. Na tour bych vyrazil rád.

Jak to vypadá s dalším releasem? Je něco, co bys už teď mohl prozradit?
Brzy vyjde remix. A pracuju na několika navazujících EP a živém set-upu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Curk: Většinou je to o lidech

Veronika Miksová 22.04.2024

Charismatického kluka z Jihlavy nebylo úplně snadné rozpovídat, než mi došlo, že všechno podstatné ze svého vnitřního světa sublimuje do hudby. Rozhovor.

Margaux Sauvé (Ghostly Kisses): Příběhy posluchačů ovlivňují proces psaní

Kristina Kratochvilová 29.03.2024

Kanadská zpěvačka Margaux Sauvé je středobodem Ghostly Kisses a ve snových zvukových krajinách rozpíná příběhy o lásce, touze a ztrátě. Rozhovor.

Václav Havelka (fyield): KEXP vnímám jako milník

Michal Pařízek 25.03.2024

Dostat se s kapelou do studia legendární radiové stanice KEXP v Seattlu je snem mnoha hudebníků z celého světa. Rozhovor.

Josef Buchta (B-Side Band): Vždycky jsem snil o tom, že budu mít big band

Jiří V. Matýsek 11.03.2024

„Spotify je skvělý nápad, uživatelsky neuvěřitelně fantastická věc. Člověk nemusí nic tahat, nic nosit. Ale všichni ti muzikanti jsou okradení," říká principál. Rozhovor.

The Bladderstones: Záskoky nevedeme

Jiří V. Matýsek 06.03.2024

Slánské artbluesové trio se po sedmi letech od debutu Without Cover vrátilo s chválenou studiovkou a zároveň slaví deset let na scéně. Rozhovor.

Boris Schubert (Skvot Czech): Tvorba úspešného kurzu je tímová záležitosť

Mariia Smirnova 05.03.2024

„... snažíme sa oslovovať naozaj zaujímavých a úspešných ľudí vo svojom obore. Základom je vzájomná dôvera, sympatie a ochota lektora s nami aktívne spolupracovať.“ Rozhovor.

Pragueshorts: Piotr Jasiński (Mimo), Natálie Durchánková (Přes střepy)

Viktor Palák 28.02.2024

Ve finálním díle ankety odpovídají Piotr Jasiński, v jehož filmu Mimo ztvárnili Josef Trojan a Jakub Kalián kamarády, kteří narazí na situaci, která může být spouštěčem revize jejich vztahu.

Julie Martinková, Anna Horáková (FAMUFEST): Nesmíme se strachem nechat odradit od růstu

Mariia Smirnova 27.02.2024

„V programové dramaturgii si hrajeme hodně s pocity či smysly a chceme, aby i diváci při návštěvě festivalu mohli více reflektovat tuto část sebe sama..." Rozhovor.

Pragueshorts: Greta Stocklassa (Bzukot Země), Marie-Magdalena Kochová (3MWh)

Viktor Palák 26.02.2024

Bzukot Země zachycuje absurdní i povědomou šarvátku o to, jak formulovat zprávu mimozemským civilizacím. V kontaktu se současnými tématy je i film 3MWh, který volí atmosféričtější cestu.

Pragueshorts: Philippe Kastner (Deniska umřela), David Payne & Tomáš Navrátil (Baroko)

Viktor Palák 25.02.2024

V národní soutěži největší domácí přehlídky krátkých filmů se potkalo ke dvěma desítkám titulů, oslovili jsme tvůrce a tvůrkyně některých z nich.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace