Zprávy / Nové desky

Dvojice novinek od Genot Centre

Dvojice novinek od Genot Centre

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.03.2018

Genot Centre nelení ani na začátku roku 2018. Libo digitální groovy pop se vznešenými ambientními pasážemi jak ze zapomenutého dobrodružného fimu nebo kazetu od finského producenta, který radikálním způsobem dekonstruuje postupy známé z trancu a EDM?

Shirase od tajemného japonského projektu Bonie Jash kombinuje až překvapivě popové momenty s motivy, jak ze zapadlého dobrodružného seriálu. Rozsekané digitálně manipulované vokály doplňují rovný rytmus a průzračné syntetické perkuse, které stojí v přímém kontrastu se zasněnými táhlými tóny abstraktnějších skladeb. O ručně dělaný obal se postarala česká ilustrátorka Nikola Logosová.


Finský producent Forces na svém debutu Plastisphere podrobuje přeslazené trancové postupy bezohledné postprodukční tortuře pomocí programovacího rozhraní Supercollider. Výsledkem je monstrózní změť granulárních explozí, nadpozemských digitálních mlhovin a zdánlivě nekonečných plastických smyček. Tematicky se album dotýká ekologického tématu zamoření biosféry syntetickými materiály a potenciálního řešení bakteriální cestou.

Info

Genot Centre
bandcamp labelu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články