Zprávy / Pozvánky

Planet Giegling se vrací do MeetFactory

Planet Giegling se vrací do MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.03.2017

Soul, Londýn, Amsterdam, Tbilisi, Kyjev, Berlín, Tokio, Brusel, Paříž, New York, Praha. Tour Planet Giegling je velkolepé stejně tak jako večery s nimi. V MeetFactory se o tom mohli fanoušci německého kolektivu přesvědčit už loňský rok, v pátek 24. března se večírek vrací do smíchovské továrny. Giegling je kolektiv přátel sídlící v německém Výmaru. Svou hudbou se snaží přetvářet místa a vytvářet v nich nezapomenutelnou atmosféru. Kolektiv má jasný postoj ohledně toho, jak chce svou práci dělat. "Giegling chápeme jako víru v to, že jsme lepší jako celek než jako jednotlivci. Je to sdílení přesvědčení, že umění, které vytváříme, bude více smysluplné, bude mít větší dopad a přetrvá déle, pokud ho vytvoříme jako kolektiv," definují svou činnost členové kolektivu.

Začalo to v roce 2008, kdy majitel výmarského nočního klubu Giegling oslovil už v té době legendární postavu místní elektronické scény vystupující pod jménem Konstantin. Brzy se kolem tohoto DJ utvořila skupina lidí s podobně nezkrotnou imaginací a prostor studentského baru naprosto změnil svou atmosféru. Podnik byl sice nakonec zavřen a zbourán, základy stejnojmenného labelu ale byly položeny. V roce 2009 vznikl Kettenkarussellův projekt s názvem Believe You & Me Make Love Forever. Peníze za prodané nosiče se pak použily na další projekty např. experimentální EP Projectionist's Nightmare (2010) nebo album Futur II (2012), které podle mnohých naprosto přesně vystihuje hudební a vizuální koncept kolektivu Giegling.

Mix dub techna, experimentální elektroniky, micro housu, odvaha absorbovat nové prvky a přijímat mezi své řady nováčky (původní pevné jádro tvoří Konstantin, DJ Dustin, Dwig, Ateq, Rafael, Kettenkarussell a Vril). Brzy je jasné, že kolektiv se svou nezaměnitelnou dramaturgií určuje současnou podobu nezávislé elektronické hudební scény v Německu.


Ohlasy fanoušků z již uběhlých koncertů dávají tušit, že v MeetFactory čeká diváky večer, na který se nezapomíná. S Planet Giegling se totiž nejedná jen o koncerty, ale o celkový koncept nebo spíše svět, planetu, na kterou jste pozváni. A je to pozvánka do světa vřelého a magického, kde máte pocit, že je vše možné. "Určitě nejlepší party, na jaké jsem kdy byl. Od té doby se jen usmívám," popisuje fanoušek večer s Planet Giegling v San Franciscu. Jiní zas hovoří o skoro náboženských prožitcích, za kterými se vyplatí cestovat i několik hodin. Divák má často pocit, že nepřišel na koncert, ale spíš na soukromou party do obýváku extravagantního kamaráda. I přes tento chill-out pocit, který návštěvník má, je hudební a umělecký koncept do detailů propracovaný, promyšlený a profesionální.

V pátek 24. března v MeetFactory představí svou tvorbu ATEQ (live), DJ Dustin, Edward (live), Konstantin, Leafar Legov (live), Vril (live) a Kettenkarussell (live). Posledně jmenovaný se v MeetFactory prezentoval již v loňském roce a podle mnohých fanoušků se jednalo o vrchol večera. Stejně jako se "řetízkový kolotoč" roztáčí do neuvěřitelných obrátek, tak i Kettenrussellův housový set udával tempo večera. Vloni to byly pestrobarevné vlaječky, mlha, kterou prořezávala červená světla, obrovský "lustr" – několikaramenná dekorace s blyštivými řetězy, hudba nabírající na síle v průběhu večera, večírek do ranních hodin, ze kterého se lidem nechtělo odcházet. Můžete se jen těšit, co nás s touhle DIY partou čeká letos.

Večer v MeetFactory bude rozdělen do dvou částí. V 20:00 začne Planet Giegling in Concert (presented by Kinetic) – kolektivní show všech členů Giegling. Tento koncert má omezenou kapacitu míst k sezení a byl během několika dní vyprodán. Následovat bude od 23:00 party Planet Giegling (presented by Kinetic) v rámci které vystoupí ATEQ, DJ Dustin, Edward, Kettenkarussell, Konstantin, Leafar Legov, Vril.

Info

Planet Giegling (presented by Kinetic)
24. 3. 2017 20:00
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/578118902390256
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články