PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Planet Giegling se vrací do MeetFactory

Planet Giegling se vrací do MeetFactory

|

Soul, Londýn, Amsterdam, Tbilisi, Kyjev, Berlín, Tokio, Brusel, Paříž, New York, Praha. Tour Planet Giegling je velkolepé stejně tak jako večery s nimi. V MeetFactory se o tom mohli fanoušci německého kolektivu přesvědčit už loňský rok, v pátek 24. března se večírek vrací do smíchovské továrny. Giegling je kolektiv přátel sídlící v německém Výmaru. Svou hudbou se snaží přetvářet místa a vytvářet v nich nezapomenutelnou atmosféru. Kolektiv má jasný postoj ohledně toho, jak chce svou práci dělat. "Giegling chápeme jako víru v to, že jsme lepší jako celek než jako jednotlivci. Je to sdílení přesvědčení, že umění, které vytváříme, bude více smysluplné, bude mít větší dopad a přetrvá déle, pokud ho vytvoříme jako kolektiv," definují svou činnost členové kolektivu.

Začalo to v roce 2008, kdy majitel výmarského nočního klubu Giegling oslovil už v té době legendární postavu místní elektronické scény vystupující pod jménem Konstantin. Brzy se kolem tohoto DJ utvořila skupina lidí s podobně nezkrotnou imaginací a prostor studentského baru naprosto změnil svou atmosféru. Podnik byl sice nakonec zavřen a zbourán, základy stejnojmenného labelu ale byly položeny. V roce 2009 vznikl Kettenkarussellův projekt s názvem Believe You & Me Make Love Forever. Peníze za prodané nosiče se pak použily na další projekty např. experimentální EP Projectionist's Nightmare (2010) nebo album Futur II (2012), které podle mnohých naprosto přesně vystihuje hudební a vizuální koncept kolektivu Giegling.

Mix dub techna, experimentální elektroniky, micro housu, odvaha absorbovat nové prvky a přijímat mezi své řady nováčky (původní pevné jádro tvoří Konstantin, DJ Dustin, Dwig, Ateq, Rafael, Kettenkarussell a Vril). Brzy je jasné, že kolektiv se svou nezaměnitelnou dramaturgií určuje současnou podobu nezávislé elektronické hudební scény v Německu.


Ohlasy fanoušků z již uběhlých koncertů dávají tušit, že v MeetFactory čeká diváky večer, na který se nezapomíná. S Planet Giegling se totiž nejedná jen o koncerty, ale o celkový koncept nebo spíše svět, planetu, na kterou jste pozváni. A je to pozvánka do světa vřelého a magického, kde máte pocit, že je vše možné. "Určitě nejlepší party, na jaké jsem kdy byl. Od té doby se jen usmívám," popisuje fanoušek večer s Planet Giegling v San Franciscu. Jiní zas hovoří o skoro náboženských prožitcích, za kterými se vyplatí cestovat i několik hodin. Divák má často pocit, že nepřišel na koncert, ale spíš na soukromou party do obýváku extravagantního kamaráda. I přes tento chill-out pocit, který návštěvník má, je hudební a umělecký koncept do detailů propracovaný, promyšlený a profesionální.

V pátek 24. března v MeetFactory představí svou tvorbu ATEQ (live), DJ Dustin, Edward (live), Konstantin, Leafar Legov (live), Vril (live) a Kettenkarussell (live). Posledně jmenovaný se v MeetFactory prezentoval již v loňském roce a podle mnohých fanoušků se jednalo o vrchol večera. Stejně jako se "řetízkový kolotoč" roztáčí do neuvěřitelných obrátek, tak i Kettenrussellův housový set udával tempo večera. Vloni to byly pestrobarevné vlaječky, mlha, kterou prořezávala červená světla, obrovský "lustr" – několikaramenná dekorace s blyštivými řetězy, hudba nabírající na síle v průběhu večera, večírek do ranních hodin, ze kterého se lidem nechtělo odcházet. Můžete se jen těšit, co nás s touhle DIY partou čeká letos.

Večer v MeetFactory bude rozdělen do dvou částí. V 20:00 začne Planet Giegling in Concert (presented by Kinetic) – kolektivní show všech členů Giegling. Tento koncert má omezenou kapacitu míst k sezení a byl během několika dní vyprodán. Následovat bude od 23:00 party Planet Giegling (presented by Kinetic) v rámci které vystoupí ATEQ, DJ Dustin, Edward, Kettenkarussell, Konstantin, Leafar Legov, Vril.

Info

Planet Giegling (presented by Kinetic)
24. 3. 2017 20:00
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/578118902390256
www.facebook.com/MeetFactory

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

redakce |
Společné československé turné si kapely ROLE a Bad Karma Boy zpestří zastávkou v moravskoslezské Kopřivnici. Svou hudbu představí v rámci doprovodného programu divadelního festivalu Bedna.
Black Coffee Session v Kabinetu

Black Coffee Session v Kabinetu

redakce |
V rámci Black Coffee Session v Kabinetu Múz odehrají své speciální akustické sety Just For Being, Criminal Colection a Ctib z Telefonu.

xp recenze

Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs
Mitski - Puberty 2 90% Mitski - Puberty 2
Linkin Park - One More Light 30% Linkin Park - One More Light
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky 80% Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
The Julie Ruin - Hit Reset 80% The Julie Ruin - Hit Reset
Gold Panda - Good Luck and Do Your Best 80% Gold Panda - Good Luck and Do Your Best
Gojira - Magma 70% Gojira - Magma
Insania - Na počátku byl spam 80% Insania - Na počátku byl spam

Akce

habrovka (do 3/6)
na jednom břehu (do 27/5)
ahoi (do 11/7)
nick cave (do 26/10)