Zprávy / Pozvánky

Jaro v Roxy

Jaro v Roxy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.05.2022

Na co se bude na jaře tancovat v Roxy? Jistotou jsou Ic3peak nebo Alyona Alyona, vybíráme ale i z dalších chystaných akcí. Třináctý květen bude patřit producentovi Holy Goof roztáčí adrenalinem nasáklou směs houseu, garage a grimeu. Pro Holy Goof byly zlomové momenty vystoupení na Coachelle či Glastonbury, spolupracoval s řadou špičkových tvůrců a producentů (Tiesto, Martin Garrix). Holy Goof, neboli svatý blázen, není žádný kněz ani nic takového – když v roce 2015 začínal, chtěl akorát originální a lehce dohledatelné jméno.

Berlínský producent Boys Noize (Alex Ridha) vystoupí 21. května v Roxy. Do hudební scény se infiltroval již ve svých patnácti letech a od té doby neztrácí čas. Jako etablovanému kouzelníkovi na pomezí housu a techna se mu dostalo poct od mnoha autorit. Rolling Stone ho zařadil mezi Top 10 DJ's Who Rule The World a Beatport ho označil za Best Electronic Act dokonce tři roky v řadě. Boys Noize své otisky nechává na více scénách najednou – jeden večer ovládá Berghain, druhý Coachellu. Tuto fascinaci dualitou podtrhuje čerstvé album, které se dle jeho vlastních slov potápí do polarity hudebních stylů a světů, mezi kterými se sám nachází.

Populární housová dvojka Adriatique vystoupí 27. května v čtyřhodinovém setu. Švýcarské duo, které tvoří Adrian Shala a Adrian Schweizer, je na scéně už přes 10 let. Za tu dobu si vypěstovali kromě široké základny fanoušků také pověst kreativní, silné a hlavně nerozlučné dvojky, což dokládá i jméno jejich labelu Siamese. Z dřívějška jsou známí také ze zaběhlých labelů Afterlife či Diynamic, jehož otcem je legendární Solomun. Své debutové Nude považují Adriatique dodnes za svou nejhlubší a nejodhalenější výpověď. Chystá se emotivní, ale zábavný set.

Desátého června v Roxy vystoupí Solardo, neboli Mark Richards a James Eliot, kteří pochází z kolébky hudby v Manchesteru. Spolupracovali se jmény jako Calvin Harris nebo Fisher, opanovali přední příčky žebříčku Beatport, vydávali u labelů Hot Creations, Toolroom či Ultra. Svůj label Sola založili z tvůrčího přetlaku, záhy upsali spoustu nových umělců. Pořádají vlastních akcí Higher a stejnojmenného festivalu, který každoročně kurátorují v Dubrovníku. Solardo jsou festivalové stálice, stejně jako headlineři předních světových scén.

Info

Roxy
web

foto © Shane McCauley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace