Zprávy / Nové desky

Katarzia vydá na podzim akustické album

Katarzia vydá na podzim akustické album

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.07.2023

Zpěvačka, skladatelka a textařka Katarzia nahrála nové akustické album Šťastné dieťa, které vyjde 6. října 2023 u Animal Music.

Katarzia na něm autentickým způsobem sobě vlastním zprostředkovává aktuální prožitky ženy skrze obrazy mezilidských vztahů v současné společnosti a zároveň se dokáže s nadhledem zasmát sama sobě. Tentokrát jde také více do hloubky rodinných vazeb i do témat jako nechtěné těhotenství nebo ženská přátelství.

Na novém albu, které je ryze akustické, Katarzia poprvé spolupracuje s producentem Petrem Ostrouchovem. K nahrávání společně přizvali mladou slovenskou pianistku Kristínu Smetanovou, bubeníka Romana Víchu a basistu Tomáše Lišku, mezi hosty jsou také hornista Radek Baborák nebo švédský trumpetista Oskar Stenmark. Katarzia složila většinu písní alba na starém pianinu po mame, rodinném dědictví, které se jí po letech podařilo převézt od prarodičů z Košic do Prahy. Šťastné dieťa je jejím šestým studiovým albem a bude dostupné na CD, LP a digitálně. Křest alba proběhne na dvou koncertech v pražském klubu Jazz Dock 10. a 11. října 2023.

Vydání alba bude předcházet singl, který vyjde spolu s videoklipem 15. září. Autorem originálního výtvarného pojetí vizuálu alba je Jiří Mocek ze studia Permanent Office ve spolupráci s fotografickým duem Shotby.Us.

Info

Katarzia
web interpretky

foto © Shotby.Us

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace