Zprávy / Nové desky

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.02.2021

OHODNOŤTE DESKU

Kolik váží trpělivost? Realita posledních měsíců otupuje i bolí, každý výlet do jiných světů je vítaný. Pražská čtveřice Kill the Dandies! s vrozenou elegancí a šarmem na albu Your Blood My Veins podobnou cestu nabízí, přestože jeho nahrávání neúprosné okolnosti výrazně zkomplikovaly. Ani tentokrát Kill the Dandies! nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu. Your Blood My Veins vyšlo digitálně 5. února na labelu Drug Me Records, v průběhu jara se pak objeví na vinylu, který nabídne ještě exkluzivní bonusový track.

Rok 2020 zastihl Kill the Dandies! v mohutném pracovním zápřahu. Květnový singl I May Even Dance (součást kompilace Full Moon 10) doplnila na sklonku srpna úvodní ukázka z novinky v podobě skladby Laura, kde s kapelou exceluje nečekaný, ale o to zajímavější host – americký herec Steve Buscemi. Dokončovací práce na albu si v podzimních měsících skupina zpestřila prací na soundtracku k filmu režiséra Michala Nohejla Okupace. „Novou desku jsme nahrávali po částech v průběhu cca jednoho roku,“ říká Hank J. Manchini a doplňuje: „Nahrávání hodně zkomplikovala pandemie, nějakou dobu bylo i zavřené studio, ale možná díky tomu jsme od písní získali větší odstup.“ Your Blood My Veins navazuje na předchozí nahrávky kapely, ale spolu s jemnějším a čistším zvukem vykazuje i jakési zklidnění, které s sebou nese tajuplné napětí a propracovanou dynamiku. Kill the Dandies! v aktuální podobě mnohem více pracují se syntezátory, nebojí se ztěžklého dubu ani laciných osmdesátkových rejstříků, naopak novinka zřetelně odhaluje jejich specifický, sebevědomý humor.


Kill the Dandies! v souvislosti s novinkou zmiňují vliv Walker Brothers, píseň Phaedra Is My Name je zase věnována Lee Hazlewoodovi. Své vzory a inspirace skupina nijak nezapírá, nepřistupuje k nim ale nostalgicky. Manchini potvrzuje, že se na novém albu objevuje písňovější i klasičtější forma, než bývalo v minulosti zvykem, potvrzuje ale také setrvale hledačský přístup: „Všechno se dá recyklovat a využít. Jen je třeba to správně uchopit a zbavit se zbytečného balastu.“ Kill the Dandies! jsou stále hladoví, jak říkají v úvodním tracku desky, dost možná i proto, že všechny sušenky jim při natáčení klipu k písni Laura snědl Steve Buscemi.

Album Your Blood My Veins je k dispozici na streamovacích platformách a Bandcampu skupiny, vinylové LP se objeví v průběhu jara, spolu s exkluzivním bonus trackem v podobě skladby How to Hold a Gun, ústřední písní snímku Okupace.

Info

Kill the Dandies!
web, Bandcamp

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 12.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace