Zprávy / Festivalové

Letní filmová škola nabídne větší komfort

Letní filmová škola nabídne větší komfort

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.03.2024

Už popadesáté se pro milovníky kinematografie otevře uprostřed prázdnin festival Letní filmová škola. Ač se její první ročník konal v roce 1975 v Písku, kořeny akce sahají až do roku 1964, kdy poprvé proběhl v Čimelicích Seminář filmových klubů.

Původní uzavřená akce pro desítky zástupců filmových klubů se postupně rozrůstala a stěhovala, až nakonec v roce 1992 natrvalo zakotvila v Uherském Hradišti, kde v současné době vítá tisíce návštěvníků. Její organizátory nezastavily ani povodně v roce 1997, ani covidová epidemie. Festival se tak pod svým nynějším názvem koná nepřetržitě již padesát let. Letní filmová škola Uherské Hradiště proběhne od 26. července do 1. srpna 2024.

Organizační novinky, které pořadatelé festivalu chystají, souvisí úzce s reakcemi návštěvníků předchozího ročníku a výsledky dotazníkového šetření, ve kterém vyšlo najevo, že si návštěvníci Filmovky nepřejí rezervační systém. Diváci tak při stejném počtu akreditací v prodeji jako loni mohou očekávat nový sál, více repríz atraktivních titulů a více projekcí denně, a to i poslední den festivalu, kdy se mimo kino Hvězda bude promítat v dalších sálech. Posílen bude i management front tak, aby diváci po příchodu ke kinu věděli, zda se na danou projekci dostanou. Festival k výročí připravuje i řadu speciálních eventů souvisejících s historií, hosty a lokacemi v okolí Uherského Hradiště.

Vizuální styl Letní filmové školy vytvořila už poosmé Markéta Steinert, která návštěvníky vyzývá k oslavám: „Letošní vizuál je odrazem toho, co nás spojuje – vášeň pro filmy, kouzlo jedinečné festivalové atmosféry a 50. výročí Filmovky. Návštěvníky bude provázet jiskřivá červená barva a slavnostní typografie, které se propojují se vzpomínkami na Filmovku a s texty, které speciálně pro festival připravili zástupci české slam poetry Anatol Svahilec, Ellen Makumbirofa, Honza Dibitanzl, Jan Jílek a Ondřej Hrabal. Zároveň jsme pro vás do vizuálu ukryli spoustu malých odkazů na Uherské Hradiště a minulé ročníky. Teď už jen zbývá vydat se do tohoto filmového světa, který jsme pro vás s láskou vytvořili. Nechť slavnost započne!”

report z loňského ročníku zde

Info

Letní filmová škola
26. 7. – 1. 8. 2024
Uherské Hradiště
web festivalu

foto © se svolením LFŠ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace