Zprávy

Marie Kieslowski vydává první sólový singl

Marie Kieslowski vydává první sólový singl

redakce | Zprávy | 27.09.2022

Marie Kieslowski vydává první singl Je všechno dobrý? z připravované sólové desky, kterou plánuje vydat v listopadu tohoto roku. Po rozpadu dua Kieslowski jste Marii mohli vidět v projektu Zvíře jménem Podzim nebo na jednom z vršovických hřišť s dvěma dětmi. Právě období mateřství, nucené i nechtěné izolace nebo jen samotná dynamika v rodině, budou tématem listopadové desky. O tomto debutovém počinu Marie sama říká, že to jsou "písničky z obýváku, když bylo všechno zavřené".

K hudební spolupráci oslovila svého kamaráda a spoluhráče ze Zvíře jménem Podzim Ondru Mikulu (Aid Kid), který se ujal role producenta. Desku společně s dalšími muzikanty nahrávali během roku ve studiích Golden Hive a Faust. Výrazným hostem v písni Je všechno dobrý? je Klára Vytisková, kterou Marie pozvala pro její charakteristickou barvu hlasu a soulové cítění. Dalším originálním hostem je Mariin syn Benjamin Bláhovec, který se postaral o rapový závěr.


Videoklipu se ujal Mariin manžel Bohdan Bláhovec a kameraman Prokop Souček. V klipu si Marie obléká černý overal a hedvábnou róbu, kterou jí po poslechu demo nahrávek navrhla návrhářka a majitelka značky La Femme MiMi, Mimi Lan Nguyen Hoang. Velký dík patří fotografce Tereze Kunderové a designérce Štěpánce Bláhovcové.

Celá deska vyjde vlastním nákladem a to v digitální podobě. K distribuci na všech možných i nemožných digitálních serverech Marie oslovila platformu Musicraft, za kterou stojí Radek Vašíček a Moimir Papalescu.

Info

Marie Kieslowski
Fb interpretky

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Predĺžte si jesenný mood skladbou Maja Jenča

redakce 05.12.2022

Po dvoch predchádzajúcich EP ide o vôbec prvú nahrávku vydanú pod pseudonymom Jeseň, na ktorej inštrumentalista spieva po slovensky.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Mart Avi s novým klipem

redakce 04.12.2022

Samuraj avant-popu vydává nový videoklip.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

David Pomahač má klip animovaný dětmi

redakce 02.12.2022

Za animovaným videem o touze přežít a ustát i bezvýchodnou situaci stojí děti z kroužku animace Aeroškoly.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace