Zprávy / Festivalové

Mezinárodní festival o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb

Mezinárodní festival o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.09.2022

Už 17. září se v pražských Kasárnách Karlín a prostoru Bike_Jesus koná jediný mezinárodní festival Fragile Like a Bomb věnovaný reprodukčním právům v Evropě. Jeho cílem je získat prostředky na pomoc ženám z Polska, které jsou nuceny jezdit do Česka na potrat, a také posílit komunitu, jíž nejsou ženská práva lhostejná.

V Polsku už roky dochází k omezování práva žen rozhodovat o svém těle, zdraví a životě, stejně jako k omezování přístupu k bezpečné a legální interrupci. Česká Ciocia Czesia vznikla právě v reakci na zpřísnění potratové legislativy. Už dva roky poskytuje podporu ženám, které přijíždějí do Česka kvůli přerušení nechtěného těhotenství. „Od zahájení činnosti se už náš kolektiv obrátilo více než 1500 žen! Některé z nich byly v obtížné finanční situaci a nemohly si dovolit zaplatit 13 až 30 000 korun, na které zákrok přijde,“ říká Jolanta Nowaczyk, jedna z organizátorek festivalu. „Celá částka, která se během festivalu vybere, bude použita na pomoc těmto ženám,“ dodává. Festival i kolektiv Ciocia Czesia je možné podpořit také virtuálně libovolnou částkou v on-line sbírce.

Festival otevře panelová debata (anglicky) moderovaná Valerií Kim, jejímiž hostkami budou: Andrada Cilibiu z rumunského Centrul FILIA, Lilia Khousnoutdinova z nadace Propolis33, Silvie Lauder z týdeníku Respekt a Zdenka ze slovenské iniciativy Nebudeme ticho. Po debatě proběhnou dva workshopy: jeden povedou instruktorky Moderní sebeobrany (anglicky), druhý lektorky organizace Konsent (česky). Na závěr denní části festivalu je naplánovaný koncert složený z energických live setů dvou nadaných umělkyň: Mala Herby z Polska a domácí Josefíny Dusk.


Během akce bude možné zakoupit oficiální festivalový merch a zúčastnit se tomboly o hodnotné ceny od našich partnerů. O catering se postará aktivistický kolektiv Food Not Bombs. Později večer se festival přesune do nedalekého prostoru Bike_Jesus, kde proběhne oficiální afterparty. Její program má na starosti kolektiv Bukolika. Vystoupí mimo jiné Avtomat z Polska a domácí Mother Criminal a HrrHrrrrHrrr.

Info

Fragile Like a Bomb
17. 9. 2022 11:00
Kasárna Karlín + Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Tina Bauer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace