Zprávy / Ceny/Awards

Ceny Magnesia Litera znají své nominace

Ceny Magnesia Litera znají své nominace

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 01.05.2021

Celkem tři desítky titulů jsou nominované ve 20. ročníku výročních knižních cen Magnesia Litera. Vítězná kniha bude oznámena 8. června v přímém přenosu České televize. Mezi nominovanými jsou hned dva dlouholetí sloupkaři Full Moonu – Petr Borkovec za povídkovou knihu Sebrat klacek a Ondřej Štindl za román Až se ti zatočí hlava (recenzi jste si mohli přečíst ve Full Moonu #110). Za výsledky ručí odborná porota, veřejnost se ale může zapojit v kategoriích Cena čtenářů nebo blog roku.

Mezi dalšími nominovanými jsou například Vladimír Merta se svým Popelnicovým románem (recenze vyšla ve Full Moonu #117) nebo Lucie Faulerová a její román Smrtholka, v dalších kategoriích byli nominováni i básník Pavel Novotný za sbírku Zápisky z garsonky, Jaroslav Petr za Desatero smyslů (recenzi najdete v červnovém Full Moonu #122), Bogdan Trojak za dobrodružnou dětskou fantasy Safíroví ledňáčci a glutaman nebo Martin Hilský za monografii Shakespearova Anglie. Nominovány jsou i tři blogy, a to Asijatka.cz (Do Thu Trang), Milý Micíku (Jaroslav Flegr) a Městská policie Přerov.

Info

Magnesia Litera
web cen

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Okupace a Zátopek

redakce 19.01.2022

Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev.

Ceny Apollo 2021 mají nominace

redakce 16.12.2021

Ceny Apollo budou uděleny v kategoriích Album roku, Singl roku a Inovace v hudbě.

Tara Fuki v žebříčku World Music Charts Europe

redakce 16.12.2021

Album se objevilo v žebříčku Transglobal World Music Chart (TWMC), ale největší ohlasy zaznamenalo v žebříčku WMCE.

Film Moje slunce Mad nominovaný na Zlaté glóby

redakce 15.12.2021

Animovaný česko-slovensko-francouzský film získal již Cenu poroty na největším a nejprestižnějším festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy.

Nominace hudebních cen Vinyla 2021

redakce 14.12.2021

Na desku roku ve Vinyle aspirují 58G, Oliver Torr, něco něco a Ursula Sereghy.

Vinyla podruhé ocení mladé hudební novinářky a novináře

redakce 10.11.2021

Hned dvě výzvy vyhlásili organizátoři hudebních cen Vinyla, jedna z nich je zaměřená na podporu mladých talentů elektronické hudební scény.

Top RoofTop Talenty má dva vítěze

redakce 27.06.2021

Porota volila z multižánrové pětice kapel Meat Mincer, Zavěšený kafe, End of Scream a vítězných Funky Monx a The Sidewaves.

Břitvě 2020 vévodí Panychida, Chorobopop či Gride

redakce 09.06.2021

České rockové ceny Břitva, zaměřené na převážně tvrdší formy rocku, metalu, punku či hardcoru, oznámily výsledky za rok 2020.

Anděl Coca-Cola 2020 uděleny

redakce 30.05.2021

Nejvíc cen v hlavních kategoriích cen Anděl Coca-Cola 2020 získala favorizovaná Lenka Dusilová.

Břitva oznámila nominace za rok 2020

redakce 29.05.2021

Také letos dojde nejen na vyhlášení absolutního pořadí, tedy bez jakéhokoli žánrového dělení, ale i na ocenění vítězů tentokrát pěti žánrových kategorií.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace