Zprávy / Festivalové

Elektronický festival Rosnička na konci června

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.06.2024

Každoroční přehlídka nekomerční současné elektronické hudby se ve Svitavách u rybníku Rosnička letos uskuteční už po čtrnácté. Festival Rosnička 2024 proběhne ve dnech 28. až 30. června 2024 a na dvou hudebních podiích se představí pečlivě vybraných třicet hudebních projektů.

Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku a tak není divu, že pohled na chystaný line-up je pro většinu posluchačů velkou neznámou. Do této škatulky řadíme například projekt Olivera Torra a Bílého kluka s názvem awoo, dále Atrikrist, blanc & GTA Houbou, Hihihahaholky, Nano Tone, Lishkee, oolongru, Teletext, Westdale, Nill Garçon nebo TMA. Jako záchytné body a pocit jistoty pak nabízejí například Moimir Papalescu & The Nihilists, raper James Cole, brněnská kytarovka Ghost of You, tuzemský drum and bass X.Morph nebo kapela Mutanti hledaj východisko.


Na Rosničku cestují návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí a to platí i o vystupujících. Fanouškům klubového dunění by neměla uniknout účast zástupců německého vydavatelství Kompakt Records. Konkrétně z Kolína nad Rýnem přijede Michael Mayer, Barnt a Jonathan Kaspar. Ti potěší zejména posluchače house music a německého minimal techna. Z Anglie dorazí zvukově špinavá clubbeřina Async Figure, futuristicky znějící Argentinec Tufi s hyperclubovou vlastní produkcí, z Barcelony producentka tvrdého techna Cora Novoa nebo Rakušané Jerobeam Fenderson & Hansi3D s audiovizuálním projektem Oscilloscope Music, kteří pomocí světelných laserů a osciloskopů vytvářejí hudbu a vizuálně vykreslují zvukové frekvence.

Info

Festival Rosnička
28.–30. 6. 2024
Rybník Rosnička, Svitavy
web festivalu

foto © se svolením Festivalu Rosnička

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace