Zprávy / Pozvánky

Groove Brno pokračuje jarní edicí

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.01.2022

Není to ani dva měsíce od skončení festivalu a pořadatelé z agentury Bujoart už opět přichází s čerstvým jarním koncertem. V rámci Groove Spring Edition zahraje sestava Groove Warriors v čele s vynikajícím americkým kytaristou Deanem Brownem. Spolu s ním přijede hvězdná sestava tvořena Bobem Franceschinim, Victorem Wootenem a Dennisem Chambersem. V brněnském Metro Music Baru vystoupí 7. dubna.

„Jsem šťastný, že máme šanci přivítat tak silnou kombinaci prvotřídních světových muzikantů. Jedná se o skutečnou hudební lahůdku, která zcela jistě potěší nejen hudební fajnšmekry. Jedinečnou příležitost poslechnout si klubový koncert držitelů celkem devíti cen Grammy si přece nelze nechat ujít,“ říká ředitel festivalu Josef Buchta.

Zažít koncert světových špiček v intimním prostředí Metro Music Baru, kde jsou umělci návštěvníkovi nadosah, je nezaměnitelná a unikátní zkušenost. A v případě dubnového koncertu to bude solidní nálož - kytarista Dean Brown se v minulosti podílel na více než 200 nahrávkách, které obdržely četné nominace a čtyři ceny Grammy vyhrály. Spolupracoval s Marcusem Millerem, The Brecker Brothers, Billy Cobhamem nebo Georgem Dukem. I saxofonista Bob Franceschini má na svém kontě velká jména. Skládal, aranžoval a nahrával pro Richarda Bona, Jennifer Lopez, Paula Simona nebo Chaka Khan. A zatímco bubeníka Dennise Chamberse můžete aktuálně zahlédnout na turné Gregory Portera nebo Mike Sterna, pětinásobného vítěze Grammy Victora Wootena, kterého magazín Rolling Stone zařadil do žebříčku TOP 10 Bassist of All Time, zase na nahrávkách a vystoupení po boku Chicka Corey, Brandforda Marsalise, Stanley Clarka nebo dříve s Princem. Nyní jede koncertní šňůru napříč Spojenými státy se Stevem Baileym.

Info

Groove Spring Edition
7. 4. 2022 20:30
Metro Music Bar, Brno
Fb událost

foto © se svolením Bujoart

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Misia Bieńko na Piano Potrvá

redakce 22.11.2023

Misia Bieńko odehrála mnoho koncertů v kapele s Misiou Furtak a Haniou Rani. Její sólový koncert uslyšíte na konci listopadu v Praze.

Zrození Moodyho Allena

redakce 21.11.2023

Moody Allen je audiovizuální projekt, který skrze stejnojmennou postavu vypráví sérii reportážních příběhů reflektujících aktuální dění v Česku i ve světě.

Křest knihy Hovada usmrtí stoka

redakce 20.11.2023

Kniha nebude mít moc stránek, nebude to složité čtení, nemusíte to číst a rozhodně se nejedná o literaturu.

Hard to Frame pokřtí novou desku

redakce 19.11.2023

Po zveřejnění singlů Stranger in Your Heart, Stale Situation a Plastic Stars Above přicházejí Hard to Frame s druhým albem Plastic Stars.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace