Zprávy

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

redakce | Zprávy | 16.05.2022

Vydavatelství Heartcore Records vydává Heartcore for Czechia - Naše Sny, píseň ze série hudebních projektů Heartcore for the World. V návaznosti na projekty Heartcore for Africa, Heartcore for India, Heartcore for Ukraine a Heartcore for Home, vydavatelství pokračuje v podpoře hudebního vzdělávání dětí, které vyrůstají ve ztížených podmínkách.

Autorkou série Heartcore for the World je česká producentka, zpěvačka a manažerka vydavatelství Heartcore Records Michaela Bóková, která každý rok realizuje měsíční intenzivní workshopy a nahrávání s dětmi v různých oblastech. V postprodukci pak jejich nahrávky spojuje s výkony světových hudebníků. Píseň Naše Sny je inspirovaná českými lidovými melodiemi z kolekce hudebníka a etnomuzikologa Mariana Friedla. Na písni v produkci Bókové a Charise Karantzase se pak podíleli kytaristé Lionel Loueke (Sting, Hancock), Pedro Martins a Brad Shepik, bubeník Antonio Sanchez (Pat Metheny, držitel Grammy a Zlatého Glóbu), pianista Larry Goldings, basista Linley Marthe, děti z Dětského Domova Strážnice, zpěváci z IQ Roma Servis Damián a Karel Janečkovi (Romstar Vyškov) a Marilin Zámková.

Slova k písni napsala Bóková společně s Marianem Friedlem a s dětmi z Dětského domova Strážnice. V úvodu děti zpívají o “laštověnce”, ptáčkovi, který letí do světa a pak se vrací se zpět domů. Toto metaforické folklorní téma je pak převzato dětmi, které vysvětlují v sólových vystoupeních, čím by chtěli být, až vyrostou. Jejich touhy a sny vyrostou v refrénové části “Roztáhneme křídla, dokážeme změnit svět…”. Protože každý, ať už doktor, muzikant či cukrářka, mění svět podle svého a dělá jej pestřejším místem pro život. Damián a Karel Janeček a Marilin Zámková přispěli svým hlasem v úvodní části písně. Tyto mladé talenty jsou součástí komunity IQ Roma Servis, která pomáha romským rodinám integrovat se do místních komunit a podporuje kreativitu, sebevyjadřování a hudební vzdělání romské mládeže.

Veškerý výtěžek z digitálního prodeje skladby Naše Sny na webových stránkách Heartcore Records bude darován Dětskému domovu ve Strážnici na koupi hudebních nástrojů a podporu hudební výchovy místních dětí.

Info

Heartcore Records
web vydavatelství

foto © Filip Kaleta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

52 Hertz Whale vytahují trumf jménem Phil

redakce 01.07.2022

Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.

Science Killer vydávají Blackbirds

redakce 01.07.2022

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara.

almost.artist, nový klip a EP

redakce 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down.

Blue MOON Science + Lotta = Vidina

Dagmar Lauková Petrášová 30.06.2022

Meno talentovanej speváčky a skladateľky Dagmar Mišíkovej, vystupujúcej pod pseudonymom Lotta, sa spája so skupinou Fallgrapp.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Eva Jiřička a Ladislav Jezbera v GMU

redakce 29.06.2022

Právě probíhají dvě nové letní výstavy v královéhradecké galerii GMU – Mezi sebou Evy Jiřičky a Ego Ladislava Jezbery.

Private Poison, Arleta má avatara

redakce 28.06.2022

Rapperka a vizuální umělkyně se nedlouho po vydání dvojsinglu Weapon/Paranoia připomíná dalším ze svých temných a něžných hudebních dobrodružství.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace