Zprávy / Pozvánky

Jaro v Roxy

Jaro v Roxy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.05.2022

Na co se bude na jaře tancovat v Roxy? Jistotou jsou Ic3peak nebo Alyona Alyona, vybíráme ale i z dalších chystaných akcí. Třináctý květen bude patřit producentovi Holy Goof roztáčí adrenalinem nasáklou směs houseu, garage a grimeu. Pro Holy Goof byly zlomové momenty vystoupení na Coachelle či Glastonbury, spolupracoval s řadou špičkových tvůrců a producentů (Tiesto, Martin Garrix). Holy Goof, neboli svatý blázen, není žádný kněz ani nic takového – když v roce 2015 začínal, chtěl akorát originální a lehce dohledatelné jméno.

Berlínský producent Boys Noize (Alex Ridha) vystoupí 21. května v Roxy. Do hudební scény se infiltroval již ve svých patnácti letech a od té doby neztrácí čas. Jako etablovanému kouzelníkovi na pomezí housu a techna se mu dostalo poct od mnoha autorit. Rolling Stone ho zařadil mezi Top 10 DJ's Who Rule The World a Beatport ho označil za Best Electronic Act dokonce tři roky v řadě. Boys Noize své otisky nechává na více scénách najednou – jeden večer ovládá Berghain, druhý Coachellu. Tuto fascinaci dualitou podtrhuje čerstvé album, které se dle jeho vlastních slov potápí do polarity hudebních stylů a světů, mezi kterými se sám nachází.

Populární housová dvojka Adriatique vystoupí 27. května v čtyřhodinovém setu. Švýcarské duo, které tvoří Adrian Shala a Adrian Schweizer, je na scéně už přes 10 let. Za tu dobu si vypěstovali kromě široké základny fanoušků také pověst kreativní, silné a hlavně nerozlučné dvojky, což dokládá i jméno jejich labelu Siamese. Z dřívějška jsou známí také ze zaběhlých labelů Afterlife či Diynamic, jehož otcem je legendární Solomun. Své debutové Nude považují Adriatique dodnes za svou nejhlubší a nejodhalenější výpověď. Chystá se emotivní, ale zábavný set.

Desátého června v Roxy vystoupí Solardo, neboli Mark Richards a James Eliot, kteří pochází z kolébky hudby v Manchesteru. Spolupracovali se jmény jako Calvin Harris nebo Fisher, opanovali přední příčky žebříčku Beatport, vydávali u labelů Hot Creations, Toolroom či Ultra. Svůj label Sola založili z tvůrčího přetlaku, záhy upsali spoustu nových umělců. Pořádají vlastních akcí Higher a stejnojmenného festivalu, který každoročně kurátorují v Dubrovníku. Solardo jsou festivalové stálice, stejně jako headlineři předních světových scén.

Info

Roxy
web

foto © Shane McCauley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace