Zprávy / Nové desky

Kafka Band, Kafkův stud

Kafka Band, Kafkův stud

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.06.2023

Jaroslav Rudiš, Jaromír 99 a Dušan Neuwerth se vrací z nového světa a společně s kapelou Kafka Band se chystají uzavřít trilogii alb inspirovaných dílem spisovatele Franze Kafky. První singl z nové nahrávky kapely se jmenuje Shame - Stud. Po Zámku a Americe jde již o třetí Kafkovo dílo přetavené v koncepční album. Der Process, v produkci Dušana Neuwertha a kapely, vyjde 15. září 2023 u vydavatelství Indies Scope.

„Stud je téma, které prostupuje celým Kafkovým dílem. Stud, pocity viny, pochyby, strach i násilí. Tak je tomu i v jeho asi nejznámějším fragmentu Proces. Náš první singl působí až romanticky křehce, ale ten text je plný temnoty,“ říká spisovatel a zpěvák kapely Jaroslav Rudiš. Skladbu do zkušebny přinesl Dušan Neuwerth. Text Rudiš napsal společně s kytaristou a hráčem na trumpetu Lukášem Morávkem, který s ním ve skladbě také zpívá. I zde vycházeli autoři přímo ze stránek Kafkova románu.

„Hráli jsme si s němčinou i s češtinou, ale nakonec jsme se nějak přirozeně dostali k angličtině. Shame, čili Stud, je jediná anglicky zpívaná skladba na našem album Der Proces,“ dodává Rudiš.


Lyric video vytvořil dlouholetý spolupracovník kapely Jaromír Vondrák alias Clad. Svou abstraktní hrou siločar skvěle podtrhl křehkost skladby. V roce 2024 uplyne sto let od spisovatelovy smrti. A už letos 140 let od jeho narození.

Info

Kafka Band
web kapely

Živě:
11. 10. 2023 Brno - Kabinet múz
12. 10. 2023 Olomouc
13. 10. 2023 Opava - Bezručova Opava
31. 10. 2023 Tábor - Divadlo Oskara Nedbala
01. 11. 2023 Praha - Palác Akropolis

foto © Václav Jirásek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace