Zprávy / Nové desky

Kafka Band, Kafkův stud

Kafka Band, Kafkův stud

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.06.2023

Jaroslav Rudiš, Jaromír 99 a Dušan Neuwerth se vrací z nového světa a společně s kapelou Kafka Band se chystají uzavřít trilogii alb inspirovaných dílem spisovatele Franze Kafky. První singl z nové nahrávky kapely se jmenuje Shame - Stud. Po Zámku a Americe jde již o třetí Kafkovo dílo přetavené v koncepční album. Der Process, v produkci Dušana Neuwertha a kapely, vyjde 15. září 2023 u vydavatelství Indies Scope.

„Stud je téma, které prostupuje celým Kafkovým dílem. Stud, pocity viny, pochyby, strach i násilí. Tak je tomu i v jeho asi nejznámějším fragmentu Proces. Náš první singl působí až romanticky křehce, ale ten text je plný temnoty,“ říká spisovatel a zpěvák kapely Jaroslav Rudiš. Skladbu do zkušebny přinesl Dušan Neuwerth. Text Rudiš napsal společně s kytaristou a hráčem na trumpetu Lukášem Morávkem, který s ním ve skladbě také zpívá. I zde vycházeli autoři přímo ze stránek Kafkova románu.

„Hráli jsme si s němčinou i s češtinou, ale nakonec jsme se nějak přirozeně dostali k angličtině. Shame, čili Stud, je jediná anglicky zpívaná skladba na našem album Der Proces,“ dodává Rudiš.


Lyric video vytvořil dlouholetý spolupracovník kapely Jaromír Vondrák alias Clad. Svou abstraktní hrou siločar skvěle podtrhl křehkost skladby. V roce 2024 uplyne sto let od spisovatelovy smrti. A už letos 140 let od jeho narození.

Info

Kafka Band
web kapely

Živě:
11. 10. 2023 Brno - Kabinet múz
12. 10. 2023 Olomouc
13. 10. 2023 Opava - Bezručova Opava
31. 10. 2023 Tábor - Divadlo Oskara Nedbala
01. 11. 2023 Praha - Palác Akropolis

foto © Václav Jirásek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LeebOrn vypouští live session Bond

redakce 04.10.2023

Olomoučtí Leeb0rn v nové sestavě lákají živákem ze studia na připravované album.

Singl z akustického alba Katarzie

redakce 02.10.2023

V baladicky laděné písni, která album Šťastné dieťa otevírá, zprostředkovává pocity stesku po vztahu, který se vynořuje ze vzpomínek.

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

redakce 30.09.2023

Jazz, world music i preciznost klasiky přináší první album Ladislava Pazdery.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace