Zprávy / Nové desky

Madhouse Express vydali nové album

Madhouse Express vydali nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky, tak Madhouse Express deklarují příchod nového LP s názvem Something With Space. V pořadí druhá dlouhohrající deska pražské partičky vyšla digitálně 15. září. Kapela se navíc ještě pomyslně loučí se starší tvorbou vydáním živého záznamu své nejpopulárnější písně. Nové album pak pokřtí během vlastního festivalu. Akce s názvem Dream Or Die proběhne 23. září v areálu Kasárna Karlín.

fotogalerie z minulého vystoupení v Karlíně zde

Album bylo nahráno a mixováno Lukášem Polákem ve studiu Tropical Cell v Kasárnách Karlín. Masteroval ho Ondřej Ježek z Jámor studia. Obsahuje deset písní, ve kterých Madhouse Express ukazují svojí typickou všestrannost, co se týče hudebních nálad a vlivů. Nově dojde i na experimenty s prvky elektronické hudby. Prostor kasáren rovněž posloužil obrazovému zpracování alba. Použity byly analogové fotografie z objektivu Davida Sedláčka, následně graficky zpracované Pavlem Podzimkem. Aby toho nebylo málo, loučí se kapela s tvorbou prvního LP Surreal Meadow vydáním živého záznamu rock’n’rollové písně She Knows, která se dosud ukázala u fanoušků jako nejoblíbenější. Záznam byl pořízen v lednu tohoto roku v pražské MeetFactory.


Čtyřka se pro novou tvorbu rozhodla spolupracovat s držiteli Českého lva La Petite Sonjou a Hankem J. Manchinim z kapely Kill The Dandies!. Společně dali vzniknout jednodennímu festivalu s názvem Dream Or Die: release fest with Madhouse Express & Kill The Dandies!. Druzí jmenování zde také představí novou tvorbu z chystaného alba. Společně pak obě psychedelické kapely lákají v rámci akce na bohatý program, jehož součástí budou kromě hudby autorské čtení, výstavy obrazů, přednáška a mnoho dalšího.

Info

Madhouse Express –⁠ Something With Space (2023)
Bandcamp kapely

Živě:
Madhouse Express + Kill The Dandies!
23. 9. 2023 13:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Madhouse Express

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zdeněk Liška Archives Vol. 1

redakce 25.07.2024

Projekt Zdeněk Liška Archives spočívá v postupném vydávání vinylových desek s výběrem z původních nahrávek filmové hudby.

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace