Zprávy

Nový singl něco něco

Nový singl něco něco

redakce | Zprávy | 19.06.2024

Něco něco vychází nový singl Nečekej! Na songu začali pracovat na konci minulého roku. Měli za sebou poměrně intenzitní období, kdy přehodnotili vztah ke kapele i k sobě samým a chtěli nový start potvrdit i hudebně. Hudbu měli hotovou poměrně rychle, ale písnička dlouho neměla žádný text. Texty u nich většinou píše Bětka, ale tady hlavní téma skladby přinesl Tomáš, který napsal text refrénů. Až po nich vznikly Bětčiny sloky.


Song je hodně osobní, protože do něj svoje intenzivní přesvědčení vložili oba. Tomáš, kterého už nebaví čekat a ví, že když si „to” nevezme hned, nikdo jiný to za něj neudělá. A Bětka, která už jsem unavená z toho, jak jí pořád někdo říká, co mám dělat. Tomáš k songu říká: „Celej život bojuju s tím, že je pro mě nesmírně těžký vykomunikovat svoje potřeby a zároveň cítím, že i když máte v životě jakkoliv velkou podporu od vašeho okolí, jste to vždycky nakonec vy, kdo si musí pomoct. Kdo musí udělat ten poslední, často nejtěžší krok. A o tomhle pocitu Nečekej! je.”

Čím déle to všechno dělají, tím více je to baví. Jsou úplně jiná kapela, než hrála v létě 2023. A do klipu z dílny KUK production se tahle proměna a příval energie skvěle propsaly.

fotogalerie z loňského vystoupení v Praze zde

Info

něco něco
web kapely

Živě:
19. 06. 2024 Praha, Přístav Karlín
19. 07. 2024 Colours of Ostrava – Full Moon Stage
13. 09. 2024 Praha, Palác Akropolis, Série PULZ

foto © se svolením něco něco

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace