Zprávy / Pozvánky

Nylon Jail i Tryo křtí

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.03.2023

V Kabálu se 29. března odehraje křest desky Nylon Jail Kings of the Weaklings. Předskočí jim domácí Ensoi. Druhý den zde také pokřtí nové album Iodine Clock Reaction kapela Tryo v doprovodu February a VDYD.

V roce 2014 se Nylon Jail stali objevem roku cen Vinyla a byli nominováni na cenu Anděl. S novou deskou se začíná psát nová kapitola kapely Nylon Jail. Z původní sestavy pokračují už jen Jiří Jirák a Roman Vičík. Na albu spolupracovali Ondřej Ježek, Roman Vícha, Jakub Vejnar, Tony Dlapa, Tomáš Procházka, Michaela Štaffová, Filip Lorenc, Jan Lauro, Robert Nebřenský a Vojta Procházka. Album vychází u Indies. Brněnský hudební projekt Ensoi je společným počinem zpěvačky Terezy Kopecké a bubeníka Martina Čecha, který je založený na zvukově atmosférických náladách a vibracích, protkaných křehkým vokálem a živou rytmikou.


Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo, to je trojice Šimon Podrazil, Lucie Čejková a Hynek Čejka, která připravila materiál na novou desku Iodine Clock Reaction s přímočařejším a mohutnějším zvukem. Album vyjde stejně jako debut u Kabinet Records. VDYD svůj debut na Kabinet Records vydali teprve v roce 2021. Jedná se o směsice post-punku a indie rocku. To čtyřčlenná ostravská kapela February kombinuje prvky post-indie a math-rocku.

více o desce Trya zde

Info

Nylon Jail + Ensoi
29. 3. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Tryo + VDYD + February
30. 3. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Maxim Šmajda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace