Zprávy / Pozvánky

Ondřej Galuška s Nietzschem o věčném návratu

Ondřej Galuška s Nietzschem o věčném návratu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.01.2023

Jak by vypadal náš život, pokud bychom každý okamžik a každé rozhodnutí museli donekonečna opakovat, takovou otázku si v písni Největší zátěž klade hudebník a filosof Ondřej Galuška.

Klip ke skladbě natočil Jakub Čermák a k jeho zveřejnění dochází bezprostředně před křtem alba a stejnojmenné knihy Stručný úvod do filosofie marnosti, který se koná ve čtvrtek 12. ledna v pražské Malostranské besedě. Galušku doprovodí jeho skupina The Odd Gifts a hosté Bára Zmeková, Ondřej Vychodil a Jakub König. Večer otevře sólovým setem Kittchen a zcela výjimečné vystoupení odehraje také přes pět let hybernující kapela eggnoise. Jako hostující zpěvák ve skladbě účinkuje James Harries, u kterého se jedná o první česky zpívanou nahrávku, a Ondřej Kopička z kapely eggnoise. Významnou roli ve skladbě i na celém albu hraje elektronika producenta Jonatána Pastirčáka a pozouny hrané Filipem Jiskrou a Ondřejem Galuškou.


Interpretovat singl Největší zátěž lze různě. Kdo se skrývá za oním „my“? Jsou to přívrženci zmíněných filosofií? Nebo jde o ironickou reflexi mladé generace, která má pocit, že může vlastnoručně překonat veškerou nespravedlnost a ukončit všechny předsudky? Jedná se o spasitele v náboženském smyslu, nebo o samozvané spasitele-diktátory, kteří chtějí vyřešit všechny naše problémy za nás? Jakub Čermák v každém případě tuto dvojznačnost v klipu podpořil, a podtrhnul tak filosofické vyznění písně.

Album Stručný úvod do filosofie marnosti vyšlo na podzim u labelu Tranzistor. Křtít 12. ledna v pražské Malostranské besedě se kromě něj bude i právě vydaná stejnojmenná kniha u nakladatelství Togga, jež je filosofickým zpracováním tématu marnosti a rozpracovává mnoho motivů z písní na desce.

více o desce zde

Info

Ondřej Galuška
Fb interpreta

Živě:
Kittchen + Ondřej Galuška + The Odd Gifts + eggnoise
12. 1. 2023 20:00
Malostranská beseda, Praha
Fb událost

foto © Jakub Čermák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace