Zprávy / Festivalové

Screenshot Inspiračního fóra MFDF Ji.hlava

Screenshot Inspiračního fóra MFDF Ji.hlava

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.04.2022

Inspirační fórum dokumentární Ji.hlavy spouští třetí sérii podcastu Screenshot. Šesti epizodami Screenshotu provede posluchače*ky publicista a antropolog Lukáš Senft, který představí šest inspirativních myslitelů*ek současnosti.

Kromě úvodního tématu osobní svobody a nerovnosti mezi pohlavími, se bude letos Screenshot věnovat také roli člověka v životě planety Země (s ekologem Davidem Abramem), novému pohledu na svět práce (s politologem Nickem Srnickem), problematice digitálních korporací (s profesorkou digitální politiky Jeanette Hofmann), ale třeba i tématu inteligence rostlin (s bioložkou Monicou Gagliano) nebo ekonomickým řešením, která lidem umožní dobrý a ekologicky udržitelný život (s ekonomkou Carlotou Sanz Ruiz).

Autořirky Screenshotu vybírali z více než osmdesáti hostůek Inspiračního fóra, kteří se loni na podzim představili v pětadvaceti debatách, panelových diskusích nebo moderovaných rozhovorech. „I když má smysl, abychom jako občané komunikovali s politickou sférou, je zároveň důležité, abychom nečekali na řešení shora. Jednotlivé epizody podcastu představují fascinující osobnosti, které se pokouší nalézt řešení současných krizí — jedná se o originální a mnohdy provokativní přístupy. Právě takové ale mohou proměnit předivo společenských vztahů. Od tématu svobody se dostaneme k historii praček, pracovním podmínkám, technologickým gigantům a komunikujícím rostlinám. Jsem rád, že jsem mohl být tlumočníkem toho nejzajímavějšího, co se v současné vědě odehrává,“ říká o Screenshotu jeho letošní autor Lukáš Senft. Jednotlivé epizody Screenshotu doplní také speciály: záznamy vybraných debat Inspiračního fóra.

„Inspirační fórum je nositelem nadčasových myšlenek, a je skvělé, že nám je Screenshot zachovává i mimo intenzivní festivalové dny. Čas po festivalu vždy využívám k úvaze, zda – případně jak – se svět od konce října změnil. V posledních letech je to vždy zásadně. Myšlenky a postřehy hostů a hostek Inspiračního fóra tím spíš ještě nabývají na intenzitě,“ říká ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava Marek Hovorka.

Info

MFDF Ji.hlava
web festivalu

foto © se svolením Monicy Gagliano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace