Zprávy / Festivalové

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.10.2022

Robert Křesťan a Druhá tráva, anglický hudebník James Harries, členka skupiny Plastic People of the Universe Eva Turnová, farářka Marie Viktorie Kopecká či cenami ověnčený fotograf Tomáš Vocelka. Zimní dvoudenní verze festivalu Slunovrat nabídne počátkem listopadu 2022 v Opavě tradičně skvělé koncerty, setkání se zajímavými a inspirativními osobnostmi a závěrečnou mši svatou v kostele svatých Janů.

Pořadatelé si dali záležet, aby se návštěvníci měli na dvoudenní zimní verzi festivalu 4. a 5. listopadu 2022 na co těšit. Robert Křesťan představí svou novou desku, kterou mnozí již nyní označují za album letošního roku, Eva Turnová vystoupí spolu s Tomášem Hradilem v pořadu Procházka Turnovým hájem a zájemci si určitě nenechají ujít besedu s farářkou Marií Viktorií Kopeckou, kterou znají mimo jiné i díky její úspěšné knížce Deník farářky či účinkování v soutěži StarDance. Dvoudenní festival, který proběhne v Obecním domě, klubu Art, kostele sv. Janů či v překrásném kostele sv. Václava, nabídne také komentovanou výstavu krnovského rodáka a vítěze prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Tomáše Vocelky či přednášku Magdy Hájkové o její nedávné cestě po Libanonu.


Souběžně s tím však již naplno běží přípravy na hlavní červnový festival, jejichž součástí je také vyhlášení konkurzu na Welcome stage. Z přihlášených skupin vybere porota deset, které si budou moci zahrát na Slunovratu 2023. Účinkující na tuto scénu jsou vybírání prostřednictvím konkurzu porotou, v jejímž čele stojí hudební publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař. Kapely se mohou hlásit prostřednictvím vyplněného přihlašovacího formuláře, který najdou na webových stránkách www.festivalslunovrat.cz a jeho odesláním na e-mail welcome@festivalslunovrat.cz. Konkurz probíhá do 31. prosince 2022 a vybraní interpreti budou známi nejpozději do konce ledna 2023, kdy budou vyhlášeny výsledky.

Info

Slunovrat Winter Edition 2022
4.–5. 11. 2022
Opava
web festivalu

foto © se svolením festivalu Slunovrat

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace