Zprávy / Festivalové

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.10.2022

Robert Křesťan a Druhá tráva, anglický hudebník James Harries, členka skupiny Plastic People of the Universe Eva Turnová, farářka Marie Viktorie Kopecká či cenami ověnčený fotograf Tomáš Vocelka. Zimní dvoudenní verze festivalu Slunovrat nabídne počátkem listopadu 2022 v Opavě tradičně skvělé koncerty, setkání se zajímavými a inspirativními osobnostmi a závěrečnou mši svatou v kostele svatých Janů.

Pořadatelé si dali záležet, aby se návštěvníci měli na dvoudenní zimní verzi festivalu 4. a 5. listopadu 2022 na co těšit. Robert Křesťan představí svou novou desku, kterou mnozí již nyní označují za album letošního roku, Eva Turnová vystoupí spolu s Tomášem Hradilem v pořadu Procházka Turnovým hájem a zájemci si určitě nenechají ujít besedu s farářkou Marií Viktorií Kopeckou, kterou znají mimo jiné i díky její úspěšné knížce Deník farářky či účinkování v soutěži StarDance. Dvoudenní festival, který proběhne v Obecním domě, klubu Art, kostele sv. Janů či v překrásném kostele sv. Václava, nabídne také komentovanou výstavu krnovského rodáka a vítěze prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Tomáše Vocelky či přednášku Magdy Hájkové o její nedávné cestě po Libanonu.


Souběžně s tím však již naplno běží přípravy na hlavní červnový festival, jejichž součástí je také vyhlášení konkurzu na Welcome stage. Z přihlášených skupin vybere porota deset, které si budou moci zahrát na Slunovratu 2023. Účinkující na tuto scénu jsou vybírání prostřednictvím konkurzu porotou, v jejímž čele stojí hudební publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař. Kapely se mohou hlásit prostřednictvím vyplněného přihlašovacího formuláře, který najdou na webových stránkách www.festivalslunovrat.cz a jeho odesláním na e-mail welcome@festivalslunovrat.cz. Konkurz probíhá do 31. prosince 2022 a vybraní interpreti budou známi nejpozději do konce ledna 2023, kdy budou vyhlášeny výsledky.

Info

Slunovrat Winter Edition 2022
4.–5. 11. 2022
Opava
web festivalu

foto © se svolením festivalu Slunovrat

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace