Zprávy / Festivalové

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2022

Po dvouleté téměř-pauze pražská elektro-rap-rocková formace Vložte kočku (VK) chystá koncertní návrat do domovského města. K té příležitosti se rozhodli spolu se spřízněnými Mutanti hledaj východisko uspořádat Festival.

První den bude patřit Mutantům, které podpoří ještě bratrská dvojice Kaplan Bros. se svou verzí electro-dance hudby naživo. Bicí, beaty, old school synťáky a gameboye - to je arzenál této úderné dvojice. Dalším hostem bude Josefina Dusk. Mutanti v pátek vystoupí ve festivalové sestavě, s bubny a kytarami. Po půlnoci stage převezmou DJs z Ankali Raphael Kosmos a PSJ a noc se do rána přehoupne v rytmu dark minimal techna.

Sobotu otevře odpolední venkovní program. „Open bedny. Začne to Petr Adamec, ex Subject lost, se svým novým projektem Moonspotter, říká, že hraje Cyber folk. Za mě jsou to smutný písničky s kdesi schovanou nadějí a masivníma aranžema inspirovanejma post-rockem.“ Open bedny si přebere RelaxCORE, vizuální umělec a hráč na modulární syntezátory. Zlatý hřeb odpoledního programu obstará exkluzivní host, slovácký Thunderdome. „To je čistě AAA scéna, kluci, co maj celej set i bedny na baterky a fungujou jako soběstačný sound system. Vždycky, když jsem je slyšel, tak to byla bomba.“ Představuje zatím v Praze neznámý projekt Cyril Kaplan. Na Open bednách premiérově zazní i sólový set frontmana noisové kapely D2ti De3t2 pojmenovaný jako Nymphaune. Večerní Full bedny v podpalubí Altenburgu otevřou Ježíš táhne na Berlín.

Pak bude čas na set Vložte kočku. „Během prvního lockdownu se to celý zastavilo a do nějakýho módu, na kterej jsme bývali zvyklí se to vrátilo, až teď. Jedem teď koncerty každý víkend, všude lidi, skvělá atmosféra. Set funguje. Těšíme se do Prahy.“ Popisuje malý comeback Vložte kočku jejich bubeník. Po VK Full bedny převezme HRTL se svým modulárním světem a analog-synth taneční hudbou. Posledním vystupující kapelou budou brněnští 1flfsoap. Simple, energický živý techno. A potom budou DJs. Cyril zahraje svůj meshup set jako I Dance Like This, hraje leccos, hity, co ho baví a dá se na to tančit, písničky mixuje s beatama, samplama. A k ránu to posune Josef Sedloň. Silná klasika.

Info

Mutanti hledaj východisko + Vložte kočku & hosté – Festival
2.–3. 9. 2022
Altenburg 1964, Praha
Fb událost

foto © se svolením Vložte kočku

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce 09.06.2023

Pražské Madhouse Express doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

Do Szigetu zbývají dva měsíce

redakce 07.06.2023

Skvělou zprávou je, že v programu letošního Szigetu najdeme vedle světových hvězd jako Billie Eilish nebo David Guetta i zástupce česko-slovenské scény.

Festival Břeh mezi vodou a zemí

redakce 06.06.2023

Břeh, to je nový jednodenní hudební festival z produkce ostravského kulturního centra Provoz.

Podzimní novinky JazzFestBrno

redakce 05.06.2023

Do Brna zavítají Ibrahim Maalouf, Jaga Jazzist nebo Concept Art Orchestra. A další.

Flaam prinesenie Sad Night Dynamite nebo Kirina J Callinana

redakce 04.06.2023

Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.

Colour Meeting doplňuje program

redakce 04.06.2023

Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.

Na MikuLOVE zazní Psí vojáci v podání Agon Orchestra

redakce 03.06.2023

Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace