Zprávy / Festivalové

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2022

Po dvouleté téměř-pauze pražská elektro-rap-rocková formace Vložte kočku (VK) chystá koncertní návrat do domovského města. K té příležitosti se rozhodli spolu se spřízněnými Mutanti hledaj východisko uspořádat Festival.

První den bude patřit Mutantům, které podpoří ještě bratrská dvojice Kaplan Bros. se svou verzí electro-dance hudby naživo. Bicí, beaty, old school synťáky a gameboye - to je arzenál této úderné dvojice. Dalším hostem bude Josefina Dusk. Mutanti v pátek vystoupí ve festivalové sestavě, s bubny a kytarami. Po půlnoci stage převezmou DJs z Ankali Raphael Kosmos a PSJ a noc se do rána přehoupne v rytmu dark minimal techna.

Sobotu otevře odpolední venkovní program. „Open bedny. Začne to Petr Adamec, ex Subject lost, se svým novým projektem Moonspotter, říká, že hraje Cyber folk. Za mě jsou to smutný písničky s kdesi schovanou nadějí a masivníma aranžema inspirovanejma post-rockem.“ Open bedny si přebere RelaxCORE, vizuální umělec a hráč na modulární syntezátory. Zlatý hřeb odpoledního programu obstará exkluzivní host, slovácký Thunderdome. „To je čistě AAA scéna, kluci, co maj celej set i bedny na baterky a fungujou jako soběstačný sound system. Vždycky, když jsem je slyšel, tak to byla bomba.“ Představuje zatím v Praze neznámý projekt Cyril Kaplan. Na Open bednách premiérově zazní i sólový set frontmana noisové kapely D2ti De3t2 pojmenovaný jako Nymphaune. Večerní Full bedny v podpalubí Altenburgu otevřou Ježíš táhne na Berlín.

Pak bude čas na set Vložte kočku. „Během prvního lockdownu se to celý zastavilo a do nějakýho módu, na kterej jsme bývali zvyklí se to vrátilo, až teď. Jedem teď koncerty každý víkend, všude lidi, skvělá atmosféra. Set funguje. Těšíme se do Prahy.“ Popisuje malý comeback Vložte kočku jejich bubeník. Po VK Full bedny převezme HRTL se svým modulárním světem a analog-synth taneční hudbou. Posledním vystupující kapelou budou brněnští 1flfsoap. Simple, energický živý techno. A potom budou DJs. Cyril zahraje svůj meshup set jako I Dance Like This, hraje leccos, hity, co ho baví a dá se na to tančit, písničky mixuje s beatama, samplama. A k ránu to posune Josef Sedloň. Silná klasika.

Info

Mutanti hledaj východisko + Vložte kočku & hosté – Festival
2.–3. 9. 2022
Altenburg 1964, Praha
Fb událost

foto © se svolením Vložte kočku

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Exit Festival nabízí v Česku neokoukané hvězdy

redakce 30.06.2024

Taneční aréna je vizuálně propracovaná scéna známá svými kultovními večírky až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace