Zprávy / Festivalové

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

Vložte kočku a Mutanti hledaj východisko pořádají Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2022

Po dvouleté téměř-pauze pražská elektro-rap-rocková formace Vložte kočku (VK) chystá koncertní návrat do domovského města. K té příležitosti se rozhodli spolu se spřízněnými Mutanti hledaj východisko uspořádat Festival.

První den bude patřit Mutantům, které podpoří ještě bratrská dvojice Kaplan Bros. se svou verzí electro-dance hudby naživo. Bicí, beaty, old school synťáky a gameboye - to je arzenál této úderné dvojice. Dalším hostem bude Josefina Dusk. Mutanti v pátek vystoupí ve festivalové sestavě, s bubny a kytarami. Po půlnoci stage převezmou DJs z Ankali Raphael Kosmos a PSJ a noc se do rána přehoupne v rytmu dark minimal techna.

Sobotu otevře odpolední venkovní program. „Open bedny. Začne to Petr Adamec, ex Subject lost, se svým novým projektem Moonspotter, říká, že hraje Cyber folk. Za mě jsou to smutný písničky s kdesi schovanou nadějí a masivníma aranžema inspirovanejma post-rockem.“ Open bedny si přebere RelaxCORE, vizuální umělec a hráč na modulární syntezátory. Zlatý hřeb odpoledního programu obstará exkluzivní host, slovácký Thunderdome. „To je čistě AAA scéna, kluci, co maj celej set i bedny na baterky a fungujou jako soběstačný sound system. Vždycky, když jsem je slyšel, tak to byla bomba.“ Představuje zatím v Praze neznámý projekt Cyril Kaplan. Na Open bednách premiérově zazní i sólový set frontmana noisové kapely D2ti De3t2 pojmenovaný jako Nymphaune. Večerní Full bedny v podpalubí Altenburgu otevřou Ježíš táhne na Berlín.

Pak bude čas na set Vložte kočku. „Během prvního lockdownu se to celý zastavilo a do nějakýho módu, na kterej jsme bývali zvyklí se to vrátilo, až teď. Jedem teď koncerty každý víkend, všude lidi, skvělá atmosféra. Set funguje. Těšíme se do Prahy.“ Popisuje malý comeback Vložte kočku jejich bubeník. Po VK Full bedny převezme HRTL se svým modulárním světem a analog-synth taneční hudbou. Posledním vystupující kapelou budou brněnští 1flfsoap. Simple, energický živý techno. A potom budou DJs. Cyril zahraje svůj meshup set jako I Dance Like This, hraje leccos, hity, co ho baví a dá se na to tančit, písničky mixuje s beatama, samplama. A k ránu to posune Josef Sedloň. Silná klasika.

Info

Mutanti hledaj východisko + Vložte kočku & hosté – Festival
2.–3. 9. 2022
Altenburg 1964, Praha
Fb událost

foto © se svolením Vložte kočku

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace