F.A.Q.

Něco praktických odstavců o tom, proč děláme Full Moon Zine tak, jak ho děláme. Malé externí FAQ. O pokoře a tvrdé práci.

Proč je v článcích takový chaos? Já se v tom neorientuji!
K rozdělení žánrů slouží zápatí. Časem možná přibudou roletky, ale vzhledem k tomu, že FMZ plánuje zhruba dva články denně, nebude to takové terno. Synchronizuje se “info k článku” a i upoutávka mnohé prozradí. Rozdělení do žánrů není nezbytné, byť zvyk je železná košile. V záhlaví každého textu je název žánru či podžánru, ve kterém se nacházíte, velice intuitivní.

Co je to OFFTOPIC?
OFFTOPIC je série článků s nehudební tematikou. Film, komiks, cestování, tetování a další. Často se nicméně s hudbou kříží (soundtrack, dokument, “texty o textech”). Portál je z povahy především hudební, ale přesahy a “benefity” nás zajímají a obsah minimálně ozvláštňují. V duchu filozofie celého webu není ani tato sekce nikdy uzavřena definitivně, plánujeme minimálně recepty předních vegan-punkerů, snad nám ten nápad nikdo nevezme.

Proč je v akcích metal i jazz? A samá zahraniční jména?
Metal je super a jazz je taky super. To, že se FMZ orientuje hlavně na “kytary” (nebo to tak minimálně na první pohled vypadá), je důsledek křivek nabídky a poptávky. Nebráníme se ale žádným žánrům, kdyby bylo víc country koncertů, bude FMZ klidně bluegrassový speciál. Podobně je to s odpovědí na otázku, proč je tu tolik zahraniční hudby a tak méně české. Vždycky se budeme snažit sledovat dobrou muziku a jestli to budou zapadlý vlastenec z amerického Texasu nebo experimentující parta z Blanska, nehraje žádnou roli. Nejsme mainstreamový portál, ale ani zvysoka alternativní.

Proč je v novinkách tolik pozvánek na akce, které mě nezajímají?
Server se snaží pokrýt, a to ambiciózně v celé šíři, všechno “zajímavé”. Je vysoce nepravděpodobné, že všechny zajímá všechno. (Daleko pravděpodobnější je, že nikoho nezajímá nic.)

Proč propagujete akce, co se konají v Birminghamu nebo Tilburgu? Ani nevím, kde to je.
Festivaly jako Supersonic nebo Roadburn (a také ATP, Primavera, Melt! nebo Unsound a několik dalších) patří k naprosté špičce hudebních akcí v Evropě a byli bychom trubky, kdybychom na ně - zejména v době levného cestování, o kterém ne náhodou píšeme - systematicky neupozorňovali. Zvlášť, když na nich pak vznikají reportáže, rozhovory a další obsah portálu i časopisu.

Co furt máte s těma Converge?
Converge jsou nejlepší kapelou na světě. A taky, v jistém smyslu, dobře vyjadřují a symbolizují opravdovost, která by měla být cítit i z toho, co děláme my. Když řekneme “duchovní hardcore”, bude to znít blbě, ale zkuste se podívat na Converge a rozpětí Jacoba Bannona. Lépe si budeme rozumět.

Co jsou to ty blogy? Jakože u vás můžu mít blog?
Blogy, v této startovní fázi, pocházejí ze sloupků, které se objevují od prvního čísla v tištěném Full Moonu. V budoucnu se budou na obou frontách rozšiřovat, takže ano, i blogy jsou autorům otevřené. Zajímá nás mj. vaření a design. A taky televize, reklama, street art a neumělecká fotografie. Nejlepší blogeři píšou pro velká média, další část to přestalo bavit a té poslední už moc není. Podporujeme blogery!

Děláte PR?
Propagujeme akce, které považujeme za zajímavé. Píšeme o kapelách, které považujeme za zajímavé, a recenzujeme desky, které považujeme za zajímavé. Někdy se názory redakce kryjí s názory PR managementu různých labelů a tak nemáme problém přetisknout slušně zpracovanou zprávu, kde se píše, že “Converge jsou nejlepší kapelou na světě”. Pokud nám za to někdo zaplatí, no tak to hej! Podporujeme, když nám někdo platí za to, co děláme.

Chtěl bych u vás mít reklamu.
A my bychom možná chtěli mít reklamu u vás. Stačí opět napsat na info@fullmoonzine.cz, my se poradíme a dohodneme. Je 128 způsobů, jak najít nějakou vzájemně prospěšnou činnost, takže pojďte do nás. S politikou u nás sice nepochodíte, ale jinak nás zajímá skoro všechno. Prodej basových trubek i makety autíček.

Co je to s tím WANTED?
Hledáme schopné, ochotné a zodpovědné lidi, kteří si myslí, že být součástí světa kolem Full Moonu je něco, co je zajímá. Jestli fotíte nebo píšete nebo pořádáte koncerty, nebo cokoliv dalšího, je celkem jedno. Mistrovství světa v mikádu nás asi zajímat nebude, ale jsou dveře otevřené. Napsal třeba kluk, že umí skvěle počítat do pěti a čekal, že tím to zhasne. Dostal tucet nabídek, jak by se mohl zapojit. Věřte nám, nápady jsou to, v čem jsme nejlepší.

Proč tu máte odkaz na XPlaylist? To mě nezajímá.
XPlaylist je platforma pro recenze, které na FMZ najdete jen v omezeném množství a zpravidla v jiném kontextu než hodnotícím. XPlaylist je sestra FMZinu, od začátku je to tak zamýšleno, každý má své priority, každý má svůj potenciál. Nemáme potřebu nabízet to, co všechny ostatní portály, obligátní tiskovky a recenze. Zkuste se podívat naším směrem, třeba vám to taky začne dávat lepší smysl.

Co když někde najdu nějakou chybu, he?
Běžný postup: napíšete maximovi mejl na info@fullmoonzine.cz a druhý den ráno vám přijde poštou uříznutá koňská hlava. Chvíli na to zazvoní pošťák znovu a vy víte, že on nikdy nezvoní dvakrát... Běžný standard: maxim děkuje v řádech mili a odstraňuje v řádu nanosekund.

Dobrý, no. A jak dlouho vám to vydrží?
Jak dlouho vydrží hudební portál? Obáváme se, že už navždy. Asi to bude dost záležet i na tom, jestli lidi budou ochotní uznat, že když se věci dělají pořádně, je jedno, že vám nesedí něčí styl, a že když posloucháme Muse, můžeme i Arve Henriksena.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace