Zprávy / Nové desky

Čáry života chystají album

Čáry života chystají album

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.06.2024

Nový singl Zoufalci spojený s kritikou vysokých pracovních nároků dnešní doby zveřejnila kapela Čáry života. Jde o první píseň z připravovaného druhého alba Sluníčko, které kapela kolem zpěváka a songwritera Jana Boroše plánuje vydat na podzim.

Videoklip k písni vytvořil hudebník a filmař Roman Přikryl (Fiordmoss). Při jeho tvorbě využil záběry ze sociální sítě Omegle TV, kde jsou všichni uživatelé snímáni webovými kamerami svých počítačů a propojováni s jinými, zcela náhodnými uživateli.


Zoufalci jsou první skladbou, kterou Jan Boroš napsal po přestěhování z Berlína do Prahy před šesti lety. Jedná se o o vůbec první aktivitu Čar života od posledního koncertu kapely k oceňovanému debutu Stínítko v roce 2019. Materiál na druhou dlouhohrající desku Čar života vznikal průběžně od roku 2018. Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu, ale také evergreeny jako láska, smrt a rock'n'roll.

Album Sluníčko Jan Boroš na počátku jara natočil společně se Štěpánem Růžičkou, Janem Janečkou a Mikolášem Růžičkou. Hudebníci skladby nahrávali dohromady a naživo ve studiu Tropical Cell v pražských Kasárnách Karlín. Mixu se ujal Jan Boroš, master měl na starosti Ondřej Ježek. Deska vyjde na podzim digitálně a na vinylu u labelu Bumbum Satori.

Info

Čáry života
Fb kapely

foto © Gabrielle Wildfeuer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace