Zprávy / Pozvánky

Fuchs2 v září

Fuchs2 v září

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2023

Hudební klub Fuchs2 zahajuje v pořadí třetí postcovidovou sezonu na pražské Štvanici. A sází na mentální i prostorový mix.

Kouzlo i riziko pohybu. Ohlašuje se párty projektu Pattern, v jehož rámci se Nik Tendo z předního českého hip-hop labelu Milion+ spojil s producentem a DJ Jakubem Strachem známým pod pseudonymem NobodyListen. Afterparty představuje další z mnoha spoluprací mezi labelem Milion+ a klubem Fuchs2. Hutné beaty, energetický rap, spoustu hostů a ostrý moshpit, osmého září.

Vlny dělá Radio Wave už sedmnáct let. A v posledních sezonách tradičně pořádá narozenivou oslavu na ostrově ve Fuchsu. I letos si nadělili dvě stage a večírek spojujují s Czeching Showcasem - hudebně exportní projekt Czeching Radia Wave představí čtyři výrazné zástupce domácí hudební scény. Na Main stage zahraje badfocus, Island Mint, Kalle a Maella. Ve spolupráci s promotérským kolektivem Heartnoize ohlašují organizátoři speciálního hosta, rappera Denzel Himself. Čtrnáctého září.

Další z edice akcí F2 Live organizátoři naplánovali v československé režii. Na F2 Main stage se představí FVLCRVM, slovenský producent, DJ, multiinstrumentalista a zpěvák. Viah je elektronický dívčí tandem, sledující jasnou linku: experimenty se syntezátory, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpěvem a tancem. Hudba producentky Never Sol se rozpouští v ambientních zvukových hladinách, ale zároveň řeže hluboko do “masa” pomocí zkreslených a noise elementů. Lazer Viking dal po dvaceti letech sbohem kytarám a pouští se hloub a hloub do objevování taneční hudby. Nové desce Tunnel Vision, oceněné cenou Apollo za desku roku a cenou Anděl za videoklip (2023), vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Jedenadvacátého září.


A o dva dny později? Dub Club Prague je zpátky. Večírek, který spojuje těžkotonážní basu, sound systém postavený do pozice “guru” a mozek přeprogramovaný diktátem svobody, tentokrát představí jednoho z předních představitelů žánru – amsterdamské King Shiloh Sound System. King Shiloh se poprvé v České republice představili v roce 2001 a pomohli tak položit základy dub music v této zemi (podobně se zapsali třeba v Etiopii, kam odvezli svůj původní sound systém a dali tím vzniknout Addis Dub Club v Addis Abebě a etiopské dubové scéně).

Info

Fuchs2
web klubu

foto © Michal Sváček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace