Zprávy / Pozvánky

Fuchs2 v září

Fuchs2 v září

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2023

Hudební klub Fuchs2 zahajuje v pořadí třetí postcovidovou sezonu na pražské Štvanici. A sází na mentální i prostorový mix.

Kouzlo i riziko pohybu. Ohlašuje se párty projektu Pattern, v jehož rámci se Nik Tendo z předního českého hip-hop labelu Milion+ spojil s producentem a DJ Jakubem Strachem známým pod pseudonymem NobodyListen. Afterparty představuje další z mnoha spoluprací mezi labelem Milion+ a klubem Fuchs2. Hutné beaty, energetický rap, spoustu hostů a ostrý moshpit, osmého září.

Vlny dělá Radio Wave už sedmnáct let. A v posledních sezonách tradičně pořádá narozenivou oslavu na ostrově ve Fuchsu. I letos si nadělili dvě stage a večírek spojujují s Czeching Showcasem - hudebně exportní projekt Czeching Radia Wave představí čtyři výrazné zástupce domácí hudební scény. Na Main stage zahraje badfocus, Island Mint, Kalle a Maella. Ve spolupráci s promotérským kolektivem Heartnoize ohlašují organizátoři speciálního hosta, rappera Denzel Himself. Čtrnáctého září.

Další z edice akcí F2 Live organizátoři naplánovali v československé režii. Na F2 Main stage se představí FVLCRVM, slovenský producent, DJ, multiinstrumentalista a zpěvák. Viah je elektronický dívčí tandem, sledující jasnou linku: experimenty se syntezátory, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpěvem a tancem. Hudba producentky Never Sol se rozpouští v ambientních zvukových hladinách, ale zároveň řeže hluboko do “masa” pomocí zkreslených a noise elementů. Lazer Viking dal po dvaceti letech sbohem kytarám a pouští se hloub a hloub do objevování taneční hudby. Nové desce Tunnel Vision, oceněné cenou Apollo za desku roku a cenou Anděl za videoklip (2023), vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Jedenadvacátého září.


A o dva dny později? Dub Club Prague je zpátky. Večírek, který spojuje těžkotonážní basu, sound systém postavený do pozice “guru” a mozek přeprogramovaný diktátem svobody, tentokrát představí jednoho z předních představitelů žánru – amsterdamské King Shiloh Sound System. King Shiloh se poprvé v České republice představili v roce 2001 a pomohli tak položit základy dub music v této zemi (podobně se zapsali třeba v Etiopii, kam odvezli svůj původní sound systém a dali tím vzniknout Addis Dub Club v Addis Abebě a etiopské dubové scéně).

Info

Fuchs2
web klubu

foto © Michal Sváček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace