Zprávy / Nové desky

Kapela Ending vydává debutové EP

Kapela Ending vydává debutové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.03.2020

Kapela Ending vydává debutové EP s názvem Plavalaguna. Podobně jako stejnojmenná Diva z kultovního filmu Pátý element nabízí nejen melancholické a zasmušilé indie balady ale i funkové disko, které vás spolehlivě roztančí. Křest proběhne 5. března v pražském Klubu FAMU.

Československé kvarteto působící na pražské anglofonní indie scéně toho za dva roky nestihlo málo. Debutový DIY singl Something si získal srdce moderátorů soutěže Startér Radia Wave, Jakuba Kaifosze a Jonáše Zbořila a také jejich posluchačů, kteří jej poslali až do finále loňské edice této hitparády neobjevených. Tento úspěch vedl k další usilovné práci na druhém singlu Bear Hunting Armor, který vyšel těsně před Vánoci roku 2018. Truchlivou píseň inspirovanou brněním, ve kterém se v 18. století na Sibiři lovili medvědi, doprovodil černobílý klip v režii Veroniky Butkevich. Ten má dnes na YouTube již několik tisíc zhlédnutí.

Prakticky celý rok 2019 pak kapela věnovala přípravě právě vydaného EP, které obsahuje pět písní a nese název Plavalaguna. Produkčně se o nahrávku postaral Vojtěch Zavadil (Loukotě) z pražského studia Mr. Wombat. Mastering zajistil Filip Gemroth (Make My Heart Explode) z Nahrávacího studia Psáry. Jako pilotní singl si hudebníci vybrali indie-funkovou skladbu (Not) Okay, která společně s jednoduchým videoklipem doplněným ručně dokreslenými animacemi, vyšla loni na podzim.

Info

Ending
fb interpreta

Živě: Ending (křest alba) + The Jay + Askers Dodge
5. 3. 2020 19:30
Klub Famu, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.