Zprávy / Nové desky

Kapela Ending vydává debutové EP

Kapela Ending vydává debutové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.03.2020

Kapela Ending vydává debutové EP s názvem Plavalaguna. Podobně jako stejnojmenná Diva z kultovního filmu Pátý element nabízí nejen melancholické a zasmušilé indie balady ale i funkové disko, které vás spolehlivě roztančí. Křest proběhne 5. března v pražském Klubu FAMU.

Československé kvarteto působící na pražské anglofonní indie scéně toho za dva roky nestihlo málo. Debutový DIY singl Something si získal srdce moderátorů soutěže Startér Radia Wave, Jakuba Kaifosze a Jonáše Zbořila a také jejich posluchačů, kteří jej poslali až do finále loňské edice této hitparády neobjevených. Tento úspěch vedl k další usilovné práci na druhém singlu Bear Hunting Armor, který vyšel těsně před Vánoci roku 2018. Truchlivou píseň inspirovanou brněním, ve kterém se v 18. století na Sibiři lovili medvědi, doprovodil černobílý klip v režii Veroniky Butkevich. Ten má dnes na YouTube již několik tisíc zhlédnutí.

Prakticky celý rok 2019 pak kapela věnovala přípravě právě vydaného EP, které obsahuje pět písní a nese název Plavalaguna. Produkčně se o nahrávku postaral Vojtěch Zavadil (Loukotě) z pražského studia Mr. Wombat. Mastering zajistil Filip Gemroth (Make My Heart Explode) z Nahrávacího studia Psáry. Jako pilotní singl si hudebníci vybrali indie-funkovou skladbu (Not) Okay, která společně s jednoduchým videoklipem doplněným ručně dokreslenými animacemi, vyšla loni na podzim.

Info

Ending
fb interpreta

Živě: Ending (křest alba) + The Jay + Askers Dodge
5. 3. 2020 19:30
Klub Famu, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.

Živé kvety vydávajú po roku ďalší album

redakce 10.09.2020

Ukázalo sa, že výber odkrýva úplne nový príbeh Živých kvetov a ukazuje radostnejšiu tvár skupiny.

Budoár staré dámy nechává ožívat Kostřičky

redakce 09.09.2020

Deska je plná silných obrazotvorných textů a ať už braných z jeho vydaných sbírek a postmoderně variovaných, či napsaných přímo pro Budoár.

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke.

Vychází první deska rapperky Donnie

redakce 31.08.2020

Tmavé auto, tmavá skla, sluneční brýle a tajemství.

Frontier Guards s Jitkou Charvátovou

redakce 30.08.2020

Brněnský projekt Frontier Guards zažívá přelomový rok.