Články / Sloupky/Blogy

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 01.07.2021

V bývalému pivovaru právě probíhá rozsáhlá výstava Krajina+. V Lounech mají štěstí na architekty, kteří v devadesátých letech pod vedením Emila Přikryla budovu pivovaru přestavěli na galerii, na kterou se jezdí dívat navštěvníci z celé republiky, ale stejně dobře tak možná začnou jezdit davy milovníků umění. Výstavy, které se v lounské galerii pořádají, si to totiž zaslouží.

Výstava Krajina+, která v Galerii Benedikta Rejta právě probíhá, má čtyři části, z nichž jedna - Krajinářská architektura - již skončila, a je otevřena až do 25. července. Nejrozsáhlejší část tvoří Obrazy krajiny, kterou kurátoruje Lucie Šiklová. Obrazy a instalace ze sbírek vlastních i zápůjček citlivě doplňují současní autoři s vazbou na region jako Mariana Alasseur, Erika Bornová, Tomáš Císařovský, Petr Gruber a další. Výstava je uspořádána nikoliv chronologicky, ale spíše tématicky. Celkově jde o interakci nejen mezi jednotlivými artefakty, ale i s prostorem galerie. A to se povedlo na jedničku. Z okna galerie můžete obdivovat kopce Českého středohoří, které tvoří k vystaveným dílům půvabnou kulisu.

Druhou částí výstavy je kolekce Umění v krajině, mapující land art v Česku, a třetí pak černobílé, dobové fotografie z expedic a výletů, které na začátku minulého století pořádal místní klub turistů. Fotografická výstava je k vidění až do konce října.

Info

Galerie Benedikta Rejta
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Nekonečný štrůdl v káznici aneb Ein Strudel und Nekonečno

Minka Dočkalová 01.08.2021

Inscenace je plná matematických pouček, filosofických otázek i slovních hříček, vizuálně je dotvářena jednotlivými ingrediencemi vídeňského štrůdlu. Meeting Brno.

Šejkr #58: Naši lidi

Michal Pařízek 30.07.2021

Když říkám, že k dobrému festivalu ani moc koncertů nepotřebuju, tak to myslím úplně vážně. Dobře, je to trochu zhůvěřilost, uznávám, ale přesto sázím víc na...

Zahradní slavnost aneb Vivat Vila

redakce 28.07.2021

Jaké vzpomínky si odnáší (nejen) Full Moon crew z festivalu Vivat vila? Slzičky pro Edova syna a další dojmy.

Šejkr #57: „Vstal jsem v 10:25.“

Michal Pařízek 16.07.2021

Do galerie C|O Berlin jsem původně směřoval hlavně kvůli výstavě módní fotografky Nadine Ijewere, ještě víc na mě ale zapůsobila další tamní expozice.

Šejkr #56: Wellness ve znaku

Michal Pařízek 02.07.2021

Tenhle Šejkr s wellness ve znaku byl hotový už dávno. Třeba i díky lázeňskému tempu nebo zážitku z koncertu Havlových.

Kdo byl na Měsíci první? Aneb hudba, kterou neslyšíte

Marek Blažíček 21.06.2021

Sedmašedesátiletý Salvatore Garau se dlouhá léta věnuje konceptuálnímu umění a zároveň maluje abstraktní obrazy. A díky němu se ve světě umění poprvé vydražilo „nic“.

Šejkr #55: Kdo jede na tygru...

Michal Pařízek 18.06.2021

Tvorba Marka Lanegana mě provází tak dlouho, že se to až stydím říkat. Kdo vyrazil do pražských Riegráčů a kdo jede na tygru?

Hudba k láske (Vec+ Švidraň)

Mišo_O 17.06.2021

Za absolútny vrchol celého albumu a za Vecovu pravdepodobne najlepšiu vec, ktorú za posledné roky vygravíroval do papiera zlatými literami, sa smelo dá považovať...

Šejkr #54: Jak děláš omeletu?

Michal Pařízek 04.06.2021

Vzpomínky na Beatpol, The Drones, Anthonyho Bourdaina a peklo posledních dní. Včetně receptu!

Co je to tady za mumraj? (Alyona Alyona)

Iryna Zahladko 26.05.2021

Začátkem dubna vyšla druhá deska Alyony Alyony, jejíž název se dá přeložit jako „mumraj“, a nahrála ji ukrajinská rapperka s šestnácti muzikanty z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace