Zprávy / Festivalové

Colour Meeting představuje program

Colour Meeting představuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.05.2024

Colour Meeting se už po jednadvacáté vrací do parku u hradeb v centru východočeské Poličky. Letošní ročník proběhne 12. a 13. července 2024.

Na čele programu stojí španělský interpret Niño de Elche. Zpěvák, hudebník, skladatel, básník, esejista a filosof odmalička usazený ve flamenku, které ovšem nepovažuje za ustálenou tradici, ale za živé umění, takže ho inovativně kombinuje s elektronikou, krautrockem, hip hopem, experimenty, poezií, tancem a multimediálními performancemi. Na Colour Meetingu vystoupí s elektronickým setem v kostele Sv. Jakuba. Na stejném místě se představí také britští Vega Trails, duo hudebníků, které mohou posluchači znát ze skupin Portico Quartet a Mammal Hands. Na debutovém albu nabídli tito instrumentalisté, skladatelé a improvizátoři hudbu vzpírající se popisu, kdy vám odkazy k nu-jazzu, soudobé klasice, ambientu, indickým rágám, severské tradici nebo drone music stačí pouze do chvíle, než začne připomínat zvuk krajinných scenérií míst, kam lidstvo zatím nevkročilo.


Naštvanost a zoufalství městských proletářů vkládají do své hudby další Britové, Stick In The Wheel. Ne nadarmo se jejich hudbě přezdívá „folk s hněvem, chtíčem a krví“. Na jejich koncertech se na vás valí naprosto nefolkový atak rockových kytar, psychedelie, syntezátorů, temného dubu, dronu a auto-tunem zmutovaného zpěvu. Conjunto Papa Upa, parta která ví, jak naložit s latinsko-americko-karibskými rytmy, funky, surf rockem a psychedelií. Na Colour Meetingu se dále představí elektro-rocková, středomořsko-psychedelická novinka z berlínsky rozděleného Kypru BuzZ’ Ayaz, maďarští představitelé současné vlny dark folk rocku protknutého experimentálním jazzem Mordái nebo vycházející hvězda bejrútské undergroundové scény Rust.

Na festivalu se představí elektropopová kapela Midi Lidi, společně s nimi do Poličky dorazí také Zrní. Mezi dalšími se mohou návštěvníci těšit na koncert Beaty Hlavenkové s performerem na modulární syntezátor HRTL. Slovensko budou reprezentovat bratislavští rapeři Modré hory a zpěvačka Júlia Kozáková. Nové desky na Colour Meetingu představí Bára Zmeková, Kolektivní halucinace nebo pražská kapela Hard to Frame. Návštěvníci budou mít šanci vidět nový projekt fyield. Tradiční finské a čínské citery kantele a guzheng a novou desku přiveze Barbora XU.

více o festivalu zde

Info

Colour Meeting
12.–⁠13. 7. 2024
Polička
Fb událost

foto © se svolením festivalu Colour Meeting

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace