Zprávy / Festivalové

Colour Meeting rozšiřuje line-up

Colour Meeting rozšiřuje line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.03.2024

Jedna z nejvyzrálejších kapel české hudební scény Zrní, česko-islandský hudební projekt fyield a k nim zahraniční interpreti v čele s Niño de Elche, Vega Trails, Stick in the Wheel, Conjunto Pepa Upa nebo BuzZ’ Ayaz doplňují program multižánrového Colour Meetingu. Dvacátý první ročník boutique festivalu s nekonvenčním a objevitelským programem proběhne od 12. do 13. července v parku u hradeb ve východočeské Poličce.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Hudba Zrní je černá díra, která pohltí cokoliv: od glassovského minimalismu přes podivné disco, folkové písničkářství, po psychedelickou závrať. Česko-islandský hudební projekt fyield zkoumá skrze zvuk vliv člověka na klimatické změny. Toto uskupení tvoří hudbu složenou ze zvuků vybraných přírodních a průmyslových lokalit v české a islandské krajině. Nahrané zvuky následně míchá s elektronikou, beaty i živými hudebními nástroji. Současně s koncertem budou návštěvníci moci shlédnout i film Neviditelné krajiny, ke kterému fyield vytvořili soundtrack.

K již oznámeným vystupujícím se nyní připojují také zástupci ze zahraničí, kteří se představí na Colour Meetingu v jedinečných českých premiérách. Přední hvězdou letošního programu bude španělský zpěvák Niño de Elche. “Niño de Elche sleduju už několik let. Ve španělském flamencu asi nenajdete většího inovátora, než je on. Flamenco kříží s hip-hopem, rockem, elektronikou nebo experimentálními performancemi, spolupracoval např. s Rosalií nebo Raülem Refree, který u nás hrál před třemi lety. Vloni se mi podařilo vidět jej naživo v Utrechtu na festivalu Le Guess Who? a bylo rozhodnuto. Niño de Elche představuje ex-flamenco 21. století,” říká k oznámení flamenco hvězdy ředitel festivalu Dušan Svíba.


Českou premiéru si na Colour Meetingu odbydou východo-londýnští Stick In The Wheel. Tahle parta pankáčů, rockerů a elektroniků vrací do anglického folku všechno, co v něm dlouho chybělo: experimentování, naštvanost a zoufalství městských proletářů. Pod jménem Vega Trails nabídnou hudbu vzpírající se popisu kontrabasista Milo Fitzpatrick (ex Portico Quartet) a saxofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc). Odkazy k nu-jazzu, soudobé klasice, ambientu, indickým rágám, severské tradici nebo drone music stačí pouze do chvíle, než začnou připomínat zvuk krajinných scenérií míst, kam lidstvo zatím nevkročilo.

V Nizozemí usazení Conjunto Papa Upa hrají stylem “pusťte nás na ně, ale zajatce nebereme”. Přitom se u toho nijak nepředřou: k dispozici mají totiž vražedné latinsko-americko-karibské rytmy posílené o funky, kytarový surf a psychedelii, ve kterých se případní uprchlíci ztratí jako v pověstném magickém realismu. Elektro-rockový nářez připomínající svist studeného vzduchu pronikajícího škvírou v betonové zdi, rozdělující kyperské město Nikósii stejně, jako kdysi Berlín, to jsou BuzZ’ Ayaz, kteří se hlásí k anatolskému rocku a psychedelii 70. let.

Info

Colour Meeting
12.–⁠13. 7. 2024
Polička
Fb událost

foto © Michalis Demetriades

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace