Články / Sloupky/Blogy

Oplatky z kolonády aneb Moody Moon Noize v letmých ohlasech

Oplatky z kolonády aneb Moody Moon Noize v letmých ohlasech

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 04.08.2020

Víte, jak poznáte povedenou akci? Nikomu se nechce domů. Na kolonádě to bylo přesně takhle, někdo se zdržel o den déle, jiný o dva, někteří vystupující zase přijeli už ve čtvrtek, i když hráli až v sobotu v noci. A další kolem empírové budovy v Úšovickém parku možná bloudí ještě dnes. Nečekejte tradiční vrcholy, statistiky ani výběry toho nejlepšího. Nejlepší na Moody Moon Noize vol. 1 totiž bylo, že se to vůbec stalo. Tři a půl dne slunce, skvělých koncertů a snad i porozumění, k tomu jedno výročí a úplněk jako bonus (i když ohledně jeho „úplnosti“ se informace různí). Kolonáda akci přežila, park také a tu neuvěřitelnou atmosféru, tu nám už nikdo nevezme. Níže trocha slz, hodně dojetí a ještě víc vzpomínek, které s námi zůstanou ještě dlouho. „Architektonicky nádherná kolonáda je obklopena šuměním stromů, zpěvem ptáků, klidem a harmonií,“ píše se na stránkách města Mariánské Lázně. Ano, takové to minulý víkend bylo a... taky vám to připomíná Twin Peaks? Děkujeme!

DAVID ČAJČÍK (HEARTNOIZE/ FULL MOON)
Městský festival nemusí mít podobu jen divokého večírku v místních klubech, případně okupace náměstí desítkami stánků a lokálními či etablovanými umělci. Moody Moon Noize se snad podařilo ukázat, že publikum ocení i příjemnou akci, kdy odpoledne v lázních nebo objevování okolí není únikem od programu, ale jeho další rovinou. Takovou, která doplní energii na tanec do brzkého rána.

KRISTÝNA DVOŘÁKOVÁ (FULL MOON)
Ocitnout se v bezčasí, kde všechno plyne jak ve snu! Za zvuku těch nejlepších tónů v dechberoucích prostorech lázeňský kolonády!

VAŠEK KOKEŠ (FOURCE)
Elegantní nenucenost a pozvolnost hudební části Moody Moon Noize perfektně sedla k pomale plynoucímu tempu lázeňského města. Nejlepší ozdravná kůra pro všechny kolem hudby. Hodnotím jednoznačně: *****.


ZUZANA MALÁ (FULL MOON, COSMOPOLITAN)
V průběhu příprav festivalu mám přehnaná očekávání a dobře vím, že to může být jen zklamání. Nicméně to se díky neuvěřitelné koncentraci milých tváří rozhodně nekoná. Slunečné dny spláchne v neděli déšť, do batohu sbalíme propocený trička, mokrý plavky, smotáme kabely. Do dodávky naložíme cajky, vyrážíme zpátky, ale ještě se předtím musím stavit na ubytování, kde jsem si nechala nabíječku od foťáku. Michal na mě kouká a říká: „Tys tu nechala spíš kus života, ne?” No, asi jo.

ANNA MAŠÁTOVÁ (KULTURNÍ MAGAZÍN UNI, NOUVELLE PRAGUE)
Hashtag #mariankyjsousuper jsem letos užívala nadmíru v hlavě i na sociálních sítích. Bez přehánění. Nohy mě z běhání z běhání z kopce a do kopce bolí ještě teď, stejně tak ale zůstávají v hlavě a uších koncerty Dingo, Edova syna, Dokruhu, Vellocet Roll, Melis... Vlastně nebylo hluchého místa. A poslechovky! Skvělý a objevný věci a souvislostí. Když připočtu milá setkání, lázeňskou architekturu a slunce, je jasný, co u mě vítězí na poli nejlepší akce tohoto léta.

ANNA MONSPORTOVÁ (ŠVIHÁK)
Neuvěřitelný emoční záhul, to vám tedy povím. A nejen emoční, ale i fyzický. Boty jsem sice neprotančila, ale daleko od toho neměly! Děkuju všem, co se na té kráse podíleli. Moc ráda jsem byla součástí takhle skvělého týmu.

MARKÉTA MONSPORTOVÁ (ŠVIHÁK)
Duben 2020, někdy na začátku – vše zavřené, akce zrušené. Dozvídám se, že můžeme osídlit Ferdinandku na celé léto, možná i natrvalo. Píšu to Michalovi, voláme si, panuje shoda se na tom, že bychom mohli vymyslet něco víc než jen doprovodný program Marienbad Film Festivalu. Střih: Je nedělní poledne 2. 8. 2020. Z repráků burácí gospel, Aretha Franklin exceluje, sbor šílí. Sedím na mši, na Ferdě, tečou mi slzy. Stalo se něco neuvěřitelnýho. Děkuji za to.


TEREZA ODEHNALOVÁ (MOOD, FOURCE)
Celou dobu mě provázelo dojetí, že jsem měla možnost spolupracovat na festivalu na tak krásném místě s tak super lidmi. Přišlo mi, že nám nic nechybělo, celý ten set-up byl jak ze snu – lázně, prameny, slunce, spousta skvělých vystoupení... Co mě ale dostalo do kolen úplně nejvíc, byl (první oficiální!) koncert Maryland. Vypíchla bych ještě vystoupení Dingo, Chief Bromden nebo Ai fen... Hodně hezký léto.

MICHAL PAŘÍZEK (FULL MOON)
Docházejí nám superlativy, pojmenoval Jirka Špičák v roce 2010 svoji recenzi na druhé číslo Full Moonu. Je mi líto, Jiří, o deset let později stále ještě nedošly, a pokud se bude FM podílet na podobných akcích jako Moody Moon Noize, tak asi ještě dlouho nedojdou. Že jsou Mariánky super, víme už dlouho, tak krásné jako minulý víkend ale možná ještě nikdy nebyly. Bylo to epické a krásné, srdcové eso se jmenuje Maryland.

JAKUB PEŘINA (FULL MOON)
Je pondělí dopoledne, chvíli po prvním ročníku Moody Moon Noize si omylem čtu tiskovku ke kapele, která během tvůrčího pobytu v pulsujícím Berlíně nahrála singl Berlin Night, na B-straně mají píseň Kreuzberg. Řeknu si, jestli jsem byl na Tomáše z Dokruhu s těma „Sunshine pro chudý“ až moc přísnej, když se na světě dějou takový věci, ale spíš ne, vypadal, že měl z tý konverzace radost. Stejně jako loni v Tasově jsem v Mariánkách spal tři hodiny a viděl asi dvě kapely, ale ne kvůli tomu, že by byly na hovno a zněly jak Toneless v roce 2008, ale právě kvůli tomu, že takový věci už dneska děcka naštěstí neposlouchaj a starej člověk jako já má nutkání to s každým zúčastněným hned oslavit. „My lap is on fire!”, krásný to bylo.

fotogalerie z festivalu najdete tady, zde, tuhle i tu

CELESTÝNA PIMPINELLA (NAŠE KRÁSNÁ ZAHRADA)
Když jsem si stoupla na správné místo a podívala se směrem ven z kolonády, viděla jsem řady a sloupce úhledně rozvržených květin, pestrobarevnou směsici shorakvětů, třapatek, veronik, šuškard, čechrav. Když jsem se otočila směrem ke kolonádě, bylo to tam taky, jen v jiné podobě. Floutci, mazlíci, majolenky, vampice i milá hovádka, mámy s dětmi, pěstění elegáni v letech. Točila se z toho hlava. Zahradní slavnost nejen tohoto roku.

TOMÁŠ PRINZ (ŠVIHÁK)
Moc rád chodím na hudbu, kterou znám málo, nebo třeba vůbec. Ještě radši jsem, když mě na první živý poslech chytí. To se tu stalo u většiny kapel a přetavilo to mou velkou únavu v obrovské nadšení.

MARIA PYATKINA (FULL MOON)
Neskutečně přátelské, přiměřeně vtipné a velmi malebné (kolonáda is the new Důl Hlubina). Melis rozněžnila krásným hlasem a melodiemi, HRTL rozjel živelnou diskotéku s fantastickým bubnováním a k tomu všemu se přidalo padesát odstínů temnoty od Dingo, Ai fen a hlavně Edova syna. Ten srdce našeho dívčího Full Moon tria polámal na tisíce střípků. I když jste si u toho nejspíš ťukali na hlavu, tancovala jsem téměř neustále – pro mě to je známka kvality.


ZUZANA REJCHOVÁ (ŠVIHÁK)
První ročník Moody Moon Noize pro mě bude už napořád symbolizovat výhled na úplněk z parku u Ferdinandky a pohled na zářící kolonádu, kde ještě před dvěma měsíci nebylo vůbec nic a o víkendu tepala energií lidí, kteří se stejně jako já skvěle bavili. Tenhle výjev a pocit, že jsme to dali přes všechny překážky, kterých nebylo málo, to už mi nikdo nevezme. Díky za to!

ELIÁŠ SUCHOMEL (HEARTNOIZE, FULL MOON, MLÉKO) Kamoši hovoria, že doma nám stále hrá len free-jazz, aj keď naši sa na to hnevajú, lebo že vraj to má od free-jazzu ďaleko. Snažia sa ma vyhnať von, že aby som stále neležal len pod tou zvonkohrou nad postieľkou. Mariánky teda neboli môj prvý festival a dovolím si porovnávať. Ako mimino som ocenil hlavne hustotu trávy na kolonáde, to som ešte nevidel. Celkové vsadenie festivalu do obrovského parku mi dovoľovalo na ňom byť a nebyť zároveň. Tak nejak to mal myslím aj strejda Peřina. Proste ležíš na tráve, bavíš sa s kamošmi a do toho počúvaš ten najlepší výber z domácej alternatívy. Ale bavil som sa s rodičmi strejdy Dadyho a hovorili, že generácia mojich rodičov počúva samú depresívnu hudbu. Snáď ale prijdu aj nabudúce. Ja by som šiel tiež, už na vlastných nohách.

DUŠAN SVÍBA (EARTH MUSIC, COLOUR MEETING)
Ten festival se měl jmenovat Fiesta & Siesta Mariánské Lázně… A raději bych to v médiích moc nerozmazával, aby se tam příště nenahrnuly davy a festival neztratil tu nádhernou letní uvolněnou atmosféru lázeňské party. DĚKUJU MOC!!!

JAKUB ŠÍMA (FULL MOON)
Ozdravná kúra pro (d)uši uprostřed léta. Stojatý kvádry horkýho vzduchu tři dny narušuje jen lenivá konverzace a podmanivý koncerty kapel, který jinak vůbec neposlouchám. Relax hraničí s nadšením, jen pítko jsem zase nechal někde na baru.

KAREL VESELÝ (FULL MOON)
Pure bliss.

Info

Moody Moon Noize vol.1
30. 7. – 2. 8. 2020
kolonáda Ferdinandova pramene, Mariánské Lázně

foto © Tyn Týna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tallinn Music Week 2023: To Nejlepší

redakce 16.05.2023

Nabízíme tradiční výběr toho nejlepšího od zástupců Full Moonu a dalších kolegů i kamarádů, probírala se Eurovize i gotici a tančilo se dokonce i v bačkorách.

Donaufestival 2023: To nejlepší

redakce 09.05.2023

Máme za sebou dva povedené víkendy v rakouském městečku Kremže a jako vždy bylo z čeho vybírat. Prosíme si!

A ten beat smrdí jak punk (O Fvck_Kvltovi)

Zdenko Fajčák 01.05.2023

Punk na Slovensku bol v posledných rokoch bez iskry ako vypraný zapaľovač, vyprázdnené retro v štýle Ein Punkes Buntes.

Sharpe 2023 – to nejlepší

redakce 24.04.2023

Popáté a zase jinak. A zase nejlepší.

Ment 2023 – to nejlepší

redakce 03.04.2023

Podrobný report čekejte později, zatím prozkoumejte vrcholy zástupců početných výprav z Česka i Slovenska a dalších obvyklých podezřelých.

Maledivy, Žižkov... (Žižkovská noc 2023)

Zuzana Jelínková 01.04.2023

V dnešnom izolovanom odcudzenom svete sa vytvoril priestoročasový komunitný ostrovček, anomália, ktorá poskytla zážitok, akému nedostojí ani luxusný výlet na Maledivy.

Švejkovský hyperrealismus (Jan Šafránek)

redakce 31.03.2023

Filozof undergroundu Egon Bondy o malířském stylu královéhradeckého rodáka Jana Šafránka kdysi napsal, že jde o „švejkovský hyperrealismus“.

Šejkr#100: Slova jako sekery, myšlenky jako třísky

Michal Pařízek 10.03.2023

Sedím v trnavském obýváku a poslouchám nezmasterované manifesty. Koho asi tak může sakra napadnout vyprávět události u baru Tepláreň z pohledu vraha?

Preview: Peel Slowly and See

Michal Pařízek 06.03.2023

Přehlídka vzešla z kolektivu okolo místního record storu Velvet Music Leiden, který, jak už je z názvu patrné, má blízko k The Velvet Underground.

Šejkr #99: Co všechno se může hodit?

Michal Pařízek 24.02.2023

Cítíme se osaměle, protože příliš plánujeme? Protože se nedokážeme uvolnit a udělat něco živelného, nepředvídaného?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace