Zprávy / Nové desky

CRoSz se vrací s long playerem

CRoSz se vrací s long playerem

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.05.2021

Brněnský producent CRoSz se po více než deseti letech, které uplynuly od vydání jeho debutového EP Watching Behind na dnes již neexistujícím labelu Wazzotic Records, vrací s long playerem Low Drift.

David Kříž se pod nickem CRoSz s většími či menšími přestávkami věnuje tvorbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky již téměř dvě dekády, během kterých kromě produkce vlastních tracků spolupracoval na několika audiovizuálních projektech a instalacích (FAMU CAS, 3rd Block, Salon F.2.0 etc.). Z čerstvého materiálu je cítit posun ve zvuku, kterým proniká lo-fi estetika se zálibou v hutných syntezátorových plochách a tapedeckových šumech.

„Nejsem dítě doby modulární, ale v posledních letech ve studiu dávám víc prostoru hardwaru, nejrůznějším krabičkám, samplerům, FM a analogovým synťákům. Tomu kouzlu se prostě nedá ubránit. Zvuk jsem taky začal všelijak prohánět a špinit. S postupem času se mi změnily chutě a sterilně čistý digitální produkt mě přestal uspokojovat, chtěl jsem trackům dodat trochu vintage patiny. Pořád pracuju převážně v Abletonu a používám spoustu pluginů, těžiště nahrávání je teď ale v železe a realném prostředí, které mě při tvorbě hodně inspiruje. Střet světa jedniček a nul s tím fyzickým, hmatatelným, vlastně perfektně vystihuje i Tobiášův obal,“ popisuje David.

Dvanáctitrackové album střídá tempa i nálady, jedná se o hodně eklektickou směs s důrazem na atmosféru a melodie. „I když se výběr tracků na první poslech může zdát rozprostřený hodně do široka, snažil jsem se album vystavět jako koherentní celek. Různorodost, pokud má nějakou logiku, mě baví. Mám rád koncepčnější poslechová alba a tohle je určitý kompromis, jak udržet tvar a zároveň nezabřednout stereotypně do jednoho žánru.“ LP Low Drift vychází 4. června na Krmelec Recordings. Svoje smysly můžete saturovat na obvyklých kanálech.

Info

CRoSz – Low Drift (Krmelec Recordings, 2021)
Soundcloud interpreta

artwork © se svolením Krmelec Recordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Pathologist v reedicích

redakce 24.06.2021

Grindový přízrak z let devadesátých má nyní možnost ukojit po léta znějící prosby extrémních metalových labužníků.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace