Zprávy / Nové desky

CRoSz se vrací s long playerem

CRoSz se vrací s long playerem

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.05.2021

Brněnský producent CRoSz se po více než deseti letech, které uplynuly od vydání jeho debutového EP Watching Behind na dnes již neexistujícím labelu Wazzotic Records, vrací s long playerem Low Drift.

David Kříž se pod nickem CRoSz s většími či menšími přestávkami věnuje tvorbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky již téměř dvě dekády, během kterých kromě produkce vlastních tracků spolupracoval na několika audiovizuálních projektech a instalacích (FAMU CAS, 3rd Block, Salon F.2.0 etc.). Z čerstvého materiálu je cítit posun ve zvuku, kterým proniká lo-fi estetika se zálibou v hutných syntezátorových plochách a tapedeckových šumech.

„Nejsem dítě doby modulární, ale v posledních letech ve studiu dávám víc prostoru hardwaru, nejrůznějším krabičkám, samplerům, FM a analogovým synťákům. Tomu kouzlu se prostě nedá ubránit. Zvuk jsem taky začal všelijak prohánět a špinit. S postupem času se mi změnily chutě a sterilně čistý digitální produkt mě přestal uspokojovat, chtěl jsem trackům dodat trochu vintage patiny. Pořád pracuju převážně v Abletonu a používám spoustu pluginů, těžiště nahrávání je teď ale v železe a realném prostředí, které mě při tvorbě hodně inspiruje. Střet světa jedniček a nul s tím fyzickým, hmatatelným, vlastně perfektně vystihuje i Tobiášův obal,“ popisuje David.

Dvanáctitrackové album střídá tempa i nálady, jedná se o hodně eklektickou směs s důrazem na atmosféru a melodie. „I když se výběr tracků na první poslech může zdát rozprostřený hodně do široka, snažil jsem se album vystavět jako koherentní celek. Různorodost, pokud má nějakou logiku, mě baví. Mám rád koncepčnější poslechová alba a tohle je určitý kompromis, jak udržet tvar a zároveň nezabřednout stereotypně do jednoho žánru.“ LP Low Drift vychází 4. června na Krmelec Recordings. Svoje smysly můžete saturovat na obvyklých kanálech.

Info

CRoSz – Low Drift (Krmelec Recordings, 2021)
Soundcloud interpreta

artwork © se svolením Krmelec Recordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace