Zprávy / Festivalové

Další jména našlapaného Meltu

Další jména našlapaného Meltu

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.03.2024

Jaro se blíží, plány na léto se rýsují a festival Melt ohlašuje další jména do svého technem, rapem, indie rockem, hyperpopem i neosoulem našlapaného lineupu. Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé scéně, na které je přes pětadvacet let, a pokračovat v představování off-popové a elektronické hudby osobitým způsobem.

Na letošním Meltu vystoupí Sampha, jeden z nejoceňovanějších současných umělců a představí album Lahai, na němž kombinuje soul, elektroniku, jazz a další žánry. Po velkém úspěchu z roku 2022 se tu vrátí Jayda G se svým unikátním mixem houseu, disca a dobré energie. S dosud nevydanými věcmi se představí Sega Bodega a Vegyn (live).


Na své si přijdou i fanoušci tvrdšího techna – jejich uši potěší např. Soft Crash, Schwefelgelb (live), Funk Assault, SITA, MARRØN, Eris Drew, Lola Haro, OK Williams, fka.m4a a další poklady elektronické scény. To nejlepší z hyperpopu, indie rocku, R’n’B a dalších žánrů pak představí třeba A Song for You, Jasper Tygner, Kaeto, John Glacier, AMANDUS 99 & DANZINGER 99.

Tato nová jména doplňují lineup, na kterém najdeme mimo jiné jména jako Skepta, Sugababes, James Blake, Marlon Hoffstadt, COBRAH nebo HorsegiirL. Celkově na festivalu vystoupí přes 120 umělců a připraven bude i bohatý doprovodný program v podobě performances, workshopů a přednášek.

Info

Melt 2024
11. - 13. 7. 24
Ferropolis, Německo
web

foto © Alicia Creupelandt

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace