Zprávy / Nové desky

Faint debutuje

Faint debutuje

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.04.2023

Kutnohorský hudebník a songwriter Martin Pípal aka Faint debutuje albem Ruminations, které vyšlo na online platformách 4. dubna 2023. Nahrávka vznikala v letech 2021 a 2022 v Táboře pod dohledem Davida Zemana (Kalle, Nod Nod), o výsledný zvuk se zasadil Amák ve studiu Golden Hive.

„Ke vzniku projektu a celé desky mě inspiroval koncert Mosese Sumneyho v pražské Meet Factory, na kterém mě nejvíc oslovily skladby, kde hrál bez kapely jenom s elektrickou kytarou. Chtěl jsem desku rovněž postavit na silných kytarových a vokálních motivech, které by měly emocionální náboj bez potřeby důmyslných aranží a rytmiky. Volba producenta tudíž padla logicky na Davida Zemana z Kalle a jeho studio v Táboře. Vzhledem ke stopáži celé desky jsme sáhli i po automatických bicích a syntezátorech, abychom vytvořili na desce výrazná kontrastní místa“.


Faint je novým sólovým počinem hudebníka Martina Pípala (ex-Thoola, Little Husky), ve kterém vrství emotivní kytarové riffy, vzletné vokály a introspektivní texty. Ve studiu ke kýženému zvuku využívá syntezátor a automatické bicí, naživo písně prezentuje sólo s elektrickou kytarou.

více o něm zde

Info

Faint
Youtube interpreta

foto © Pavel Gelnar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace