Zprávy / Festivalové

Festival Bukolika odhalil lineup

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.05.2024

Lesík za Přeloučí bude na konci července opět bzučet životem. Festival Bukolika, nominovaný mimojiné na Ceny Vinyla 2023, zveřejnil program i téma nadcházejícího 8. ročníku. Letošní ročník Bukoliky nese poetický podtitul “The Root, the Spring and the Fountain” a tematicky odkazuje k triádě vyhoření, přerodu a nového začátku.

Festival si zakládá na precizní hudební dramaturgii, kterou mají na starost mimo jiné členové domácích hudebních labelů Unizone a Gin&Platonic. Letos tak dojde na českou premiéru taiwanského producenta B E N N či na masivní cardio workout s maskovaným kodaňským DJem Hedo Hydr8. Po několika letech se naopak do Česka vrací londýnský producent Klahrk nebo italský multiinstrumentalista Capiuz. V pátek se představí také Gabriel Gifford se svým osobitým mixem experimentálního popu, deconstructed club music a spirituálního jazzu nebo maďarský zvukový kutil Kin Teal.


Dramaturgie Bukolika je také typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby. Letos tak zazní live sety od bratislavské producentky Lénok, domácího projektu Sorbitol Drops nebo litvínovského rappera Ludvíka Šavela. Ani místní DJs nebudou stát v koutě - za decky se představí Count, tvyks, wyxie nebo kolínská crew Radio Labe, která letos kurátoruje menší lesní stage nazvanou Revír Labe 27.

Důležitou součástí Bukoliky jsou i performance nebo site-specific instalace, které pro festival připravují etablovaní umělci a studenti různých uměleckých škol. Program letos rozšíří i pásmo přednášek a workshopů věnovaných tématům spojeným s udržitelností, ekologií nebo ochranou životního prostředí. V souladu s leitmotivem letošního ročníku si tak návštěvníci budou moci poslechnout přednášku o včelařství, ba dokonce si odnést domů i cenný artefakt - sklenici medu stáčeného přímo pro návštěvníky festivalu.

Info

Bukolika
26.–28. 7. 2024
Přelouč
Fb událost

foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace