Zprávy

Kapela DVA hlásí návrat

Kapela DVA hlásí návrat

redakce | Zprávy | 25.12.2021

České duo DVA vydalo hudbu k počítačové hře Happy Game od Amanita Design, které doprovodilo videoklipem ke skladbě Let's Play. Samotný temný soundtrack zaujal fanoušky natolik, že k němu natáčí covery i tutorialy na Youtube. DVA objeli se svojí hudbou celý svět, po turné po Evropě, USA či Austrálii však náročný koncertní kolotoč na pár let utlumili, aby se mohli naplno věnovat tvorbě hudby pro počítačové hry nebo divadlo. Poslední řadové album Nipomo vyšlo před osmi lety. To se teď ovšem změní.

Soundtrackové album posluchače věrně provádí temnými zákoutími nočních běsů. Celý děj hry se odehrává na pomezí dětského snu a mlhavé reality. Hlavní postava prochází světy, které odrážejí hluboko zakořeněná traumata. „Základní myšlenkou bylo vytvořit specifický zvukový svět nočních můr. Něco jako, když spím, z reálného světa slyším mixér a ve snu mi zní jako basové hučení, ze kterého se občas vynoří nějaká melodie, protože v reálném světě do zvuku mixéru začnou zrovna odbíjet hodiny a kolemjdoucí pod oknem si pobrukuje Enjoy the silence,“ popisuje Jan Kratochvíl atmosféru zvuků i hudby. S uveřejněním celého alba na různých platformách vyšel zároveň i videoklip k písni Let's Play, který vytvořil (stejně jako celou hru Happy Game) animátor Jaromír Plachý.

V roce 2022, příznačně v „dvojkovém“ roce, se DVA chystají vydávat po dlouhých osmi letech nové studiové album. Kam nás přenesou písničky tentokrát, naznačuje Barbora Ungerová: „Zatímco poslední album Nipomo by se dalo popsat jako kruh cestování kolem světa, tak symbolem pro novou desku bude čtverec stěn domova. V současnosti na něm pracujeme a kam až se dá z domu dojít, teprve uvidíme. Nekonečno je čtverec bez rohů, říká staré čínské přísloví.“

Info

DVA
web

foto © se souhlasem DVA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Bulp sa predstavil v Tallinne

Dagmar Lauková Petrášová 22.09.2023

Tvorba Bulp predstavuje zmes dynamických klubových rytmov a melodických liniek.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace