Zprávy / Pozvánky

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2022

Pátý ročník festivalu Lodžie worldfest se uskuteční první zářijový víkend. Místem konání bude tradičně prostor barokního letohrádku Valdštejnské lodžie a blízkého okolí. Na programu nebudou chybět české a zahraniční hudební projekty, divadelní inscenace a program pro děti. Specialitou tohoto ročníku bude projekt zaměřen na ukrajinskou kulturu. Hudební program rozezní nejen terasu Valdštejnské lodžie ale také šapitó v parku a kostel pod Zebínem.

Sobotní dopoledne 3. září začne fantaskní kavárnou v lese inspirovanou ukrajinskou mytologií. Paralelu mezi příběhy uprchlíků a tradiční pohádkou O Červené Karkulce uvede ukrajinsko-český tým divadla Drak. Návštěvníci budou moct také ochutnají tradiční ukrajinské pokrmy a večer završí koncert kapely ze Lvova Група - Yagody. O den později zahrají legendární Majerovy brzdové tabulky, experimentální a meditativní folk zazní v podobě mezinárodního ansámblu Timber Rattle, uši i oči potěší performance všestranného a celosvětově uznávaného umělce Petra Nikla s přáteli, tělo rozpohybuje klezmer parta Trombonik a o vrchol večera se postará Zlabya, bláznivá partička z Francie, hrající k tanci balfolkovou instrumentální hudbu prosycenou moderními přístupy.


Severská hudba je v Lodžii oblíbená, v sobotu proto zahraje švédská muzikantka Mika Akim hrající na violu d’amore. Na tu naváže norská zpěvačka Ane Bjerkan se svým českým smyčcovým triem, který vznikl speciálně pro účely festivalu Lodžie Worldfest. Podvečer festivalu bude patřit bělorusko - českému duu Zabelov Group. V jedinečné atmosféře kostela pod Zebínem proběhne scénický koncert Sboru DAMU inspirovaný židovskou hudbou a kulturou. Večer bude pokračovat s klarinetovými mágy Clarinet factory, post folklorním triem Ponk a skočnou hudbou Rajtaraje. Vrcholem sobotního programu bude vystoupení ukrajinské kapely Yagody. Pátý ročník festivalu zakončí duo Huso a česko- polská zpěvačka Beata Bocek.

I tento rok bude hudební program doplněn neméně pestrou nabídkou divadel. S křehkým loutkovým představením vystoupí slovenská divadelnice Katanari. Jedinečným zážitkem bude také performance Cirkus Faust kočovného divadla Budenebude kůň či romské taneční představení Paramisa divadla Líšeň. Cabaret Nomade přijede se svým Kabinetem Pamětí určeným pro jednoho diváka. O představení pro děti se postará legendárního loutkový věrozvěst Víťa Marčík a Damůza s představením Řeka. V areálu Lodžie bude možné přespat ve stanovém městečku, lístky vzhledem k omezené kapacitě pak doporučujeme zakoupit v předprodeji.

Info

Lodžie worldfest
2.-4. 9. 2022,
Valdštejnská lodžie, Jičín
web festivalu

foto © se souhlasem Valdštejnské lodžie

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace