Zprávy

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

redakce | Zprávy | 20.12.2021

Nejen pořádnou oslavu, ale hlavně nové album si k 10. narozeninám nadělí Nylon Jail. Kapela rozhodně nepatří k pověrčivým, jen prostě bez váhání sáhla po prvním volném termínu ve studiu Jámor u Ondry Ježka, a tak to vyšlo, že s nahráváním začala 13. prosince 2021.

fotogalerie z vystoupení v Olomouci zde

Charismatická dvojice, která se projektu -tu víc, tu míň- věnuje podle aktuálních možností od roku 2012. Za tu dobu má za sebou desítky koncertů a taky dvě alba. Autor hudby a kytarista Roman Vičík zastupuje klidnou sílu, zatímco živlem strhujícím pozornost je zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. Jejich spolupráce rezonuje, vzájemně se vyvažují, dokáží strhnout pozornost a hlavně utkvět díky charakteristickému, obtížně zařaditelnému zvuku a ještě méně zakotvenému žánru. Balancování mezi songy nesené v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, kterou hýčká Jakub Vejnar (hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd). Rytmus ve studiu drží pevně ve svých rukách bubeník Roman Vícha (spolupracoval již s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem, s Ivanem Králem a dalšími). Na kytaru pak Romanu Vičíkovi sekunduje další hráč Tony Dlapa (z Prago Union). Silná sestava dává tušit, že se máme na co těšit.

Před vydáním alba mají Nylon Jail v plánu vypustit dvojici singlů. Dočkat bychom se jich měli v březnu 2022. Celou oslavu završí dárek v podobě LP, které, pokud vše půjde, jak má, spatří světlo světa v květnu. K účasti na velké akci kolem vydávání LP kapela vybídne své příznivce crowdfoundingovou kampaní na Hithitu. Samostatnou etapu života skupiny budeme mít příležitost vychutnat na následném turné, nad ním symbolicky převezme patronát pořadatel Festivalu Banát Štěpán Slaný.

Info

Nylon Jail
Fb kapely

foto © Létoslav Chromek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Predĺžte si jesenný mood skladbou Maja Jenča

redakce 05.12.2022

Po dvoch predchádzajúcich EP ide o vôbec prvú nahrávku vydanú pod pseudonymom Jeseň, na ktorej inštrumentalista spieva po slovensky.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Mart Avi s novým klipem

redakce 04.12.2022

Samuraj avant-popu vydává nový videoklip.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

David Pomahač má klip animovaný dětmi

redakce 02.12.2022

Za animovaným videem o touze přežít a ustát i bezvýchodnou situaci stojí děti z kroužku animace Aeroškoly.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace