Zprávy

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

redakce | Zprávy | 20.12.2021

Nejen pořádnou oslavu, ale hlavně nové album si k 10. narozeninám nadělí Nylon Jail. Kapela rozhodně nepatří k pověrčivým, jen prostě bez váhání sáhla po prvním volném termínu ve studiu Jámor u Ondry Ježka, a tak to vyšlo, že s nahráváním začala 13. prosince 2021.

fotogalerie z vystoupení v Olomouci zde

Charismatická dvojice, která se projektu -tu víc, tu míň- věnuje podle aktuálních možností od roku 2012. Za tu dobu má za sebou desítky koncertů a taky dvě alba. Autor hudby a kytarista Roman Vičík zastupuje klidnou sílu, zatímco živlem strhujícím pozornost je zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. Jejich spolupráce rezonuje, vzájemně se vyvažují, dokáží strhnout pozornost a hlavně utkvět díky charakteristickému, obtížně zařaditelnému zvuku a ještě méně zakotvenému žánru. Balancování mezi songy nesené v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, kterou hýčká Jakub Vejnar (hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd). Rytmus ve studiu drží pevně ve svých rukách bubeník Roman Vícha (spolupracoval již s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem, s Ivanem Králem a dalšími). Na kytaru pak Romanu Vičíkovi sekunduje další hráč Tony Dlapa (z Prago Union). Silná sestava dává tušit, že se máme na co těšit.

Před vydáním alba mají Nylon Jail v plánu vypustit dvojici singlů. Dočkat bychom se jich měli v březnu 2022. Celou oslavu završí dárek v podobě LP, které, pokud vše půjde, jak má, spatří světlo světa v květnu. K účasti na velké akci kolem vydávání LP kapela vybídne své příznivce crowdfoundingovou kampaní na Hithitu. Samostatnou etapu života skupiny budeme mít příležitost vychutnat na následném turné, nad ním symbolicky převezme patronát pořadatel Festivalu Banát Štěpán Slaný.

Info

Nylon Jail
Fb kapely

foto © Létoslav Chromek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Burnout, nový klip Island Mint

redakce 23.06.2024

Videoklip vypráví příběh dvou milenců kráčejících světem sužovaným válkou i klimatickou krizí.

Vratislav v Olomouci

redakce 23.06.2024

9 galerií, 9 zastávek, 9. ročník akce, při níž se při cestě za uměním příjemně projdete.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Andy the Doorbum v kopřivnické Galaxii

redakce 21.06.2024

Zapomenuté modlitby a magično nikdy nezrozeného kmene. Folkové litanie a originální kostýmní a světelná show.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Avéčko: Seaslugs

redakce 20.06.2024

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii.

Glory Affairs x Glück x Lunchmeat x Rare x Wrong present Till The Last

redakce 19.06.2024

Na třech stagích se představí jednadvacet hudebních projektů, které budou doprovázeny na míru šitým světelným designem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace