Zprávy

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

Nylon Jail slaví. A nahrávají.

redakce | Zprávy | 20.12.2021

Nejen pořádnou oslavu, ale hlavně nové album si k 10. narozeninám nadělí Nylon Jail. Kapela rozhodně nepatří k pověrčivým, jen prostě bez váhání sáhla po prvním volném termínu ve studiu Jámor u Ondry Ježka, a tak to vyšlo, že s nahráváním začala 13. prosince 2021.

fotogalerie z vystoupení v Olomouci zde

Charismatická dvojice, která se projektu -tu víc, tu míň- věnuje podle aktuálních možností od roku 2012. Za tu dobu má za sebou desítky koncertů a taky dvě alba. Autor hudby a kytarista Roman Vičík zastupuje klidnou sílu, zatímco živlem strhujícím pozornost je zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. Jejich spolupráce rezonuje, vzájemně se vyvažují, dokáží strhnout pozornost a hlavně utkvět díky charakteristickému, obtížně zařaditelnému zvuku a ještě méně zakotvenému žánru. Balancování mezi songy nesené v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, kterou hýčká Jakub Vejnar (hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd). Rytmus ve studiu drží pevně ve svých rukách bubeník Roman Vícha (spolupracoval již s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem, s Ivanem Králem a dalšími). Na kytaru pak Romanu Vičíkovi sekunduje další hráč Tony Dlapa (z Prago Union). Silná sestava dává tušit, že se máme na co těšit.

Před vydáním alba mají Nylon Jail v plánu vypustit dvojici singlů. Dočkat bychom se jich měli v březnu 2022. Celou oslavu završí dárek v podobě LP, které, pokud vše půjde, jak má, spatří světlo světa v květnu. K účasti na velké akci kolem vydávání LP kapela vybídne své příznivce crowdfoundingovou kampaní na Hithitu. Samostatnou etapu života skupiny budeme mít příležitost vychutnat na následném turné, nad ním symbolicky převezme patronát pořadatel Festivalu Banát Štěpán Slaný.

Info

Nylon Jail
Fb kapely

foto © Létoslav Chromek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Nina Kohout s novou skladbou

redakce 01.06.2023

Chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Timea vydáva EP

redakce 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace