Zprávy

Premiéra: Saca – King’s Tale

Premiéra: Saca – King’s Tale

redakce | Zprávy | 22.04.2024

V hudbě čtyřčlenné ostravské kapely se mísí řada vlivů: od zvonivého vybrnkávání a vrstevnatých vokálních harmonií přes bluesovou a grungeovou syrovost až po náznak taneční a elektronické hudby. V roce 2017 vydala Saca debut Temporary Thing, o rok později EP se skladbami, které se na album nevešly, a pak několik samostatných singlů. Na letošní podzim ohlásili druhou desku, ze které vypouštějí do světa druhý singl King’s Tale, vybavený animovaným videoklipem.


Proč je nyní singlem právě King’s Tale?
King byl od svého zrození jeden z našich nejoblíbenějších songů a stále jím je. Myslíme si, že se v ní sešlo mnoho prvků, které dělají Sacu Sacou. Občas na pódiu či ve zkušebně dosáhne, alespoň pro nás, dechberoucí monumentality.

Bitevní atmosféra, mrazivý vítr, ambientní ruchy – dalo by se říct, že to pro vás není typická písnička, ale vy ji už hrajete živě poměrně dlouho.
Bylo to vůbec poprvé, co jsme zkombinovali náš syrový zvuk a takovou v podstatě soundtrackovou produkci. Skladba sice na koncertech velmi dobře šlape ve složení kytary – basa – bicí, ale ve studiu nám začalo dávat smysl podpořit atmosféru efekty, a proto jsme spojili síly s filmovým zvukařem Tomášem Oramusem, který dodal napínavé zvuky a plochy. Celé to smíchal Michal Rucký, který rovněž podbarvil refrény klávesami.

Navíc jste připravili velmi přiléhavý klip.
Ano, vždycky jsme věděli, že chceme ke King’s Tale animovaný klip, o nějž se nakonec postaral Maks Tkachenko, který také režíroval náš starší, hraný klip The Post. Text písně je volně zasazený do středověku a Maksova animace ve stylu stínového divadla vypráví o králi, který se nebojí míru.


Když jsme se bavili před dvěma lety, mluvili jste o takřka hotovém materiálu na druhou desku. Kdy bude?
Plánujeme ji na podzim letošního roku a bude na ní deset nebo jedenáct skladeb. Asi polovinu z nich jsme nahráli naráz v jedné místnosti, v dnes již neexistujícím ostravském klubu Brno. Zbytek doděláváme u Michala Ruckého v jeho studiu Mouseville. Oproti prvnímu albu si více hrajeme s post-produkcí – kromě ambientních ruchů jako v Kingovi jsme tu a tam přidali smyčce, použili na bicí ozvěnu jako v jeskyni, a tak různě. Ale pořád to bude v prvé řadě deska natočená čtyřmi floutky z jedné zkušebny.

Info

Saca
web kapely

foto © Šimon Horák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Singl Táni Lvovské

redakce 30.05.2024

Singl Ramena vznikl ve spolupráci s producentem Davidem Machovským, který je součásthudebního dua Blue Uandi.

NODO přinese sérii světových operních premiér

redakce 30.05.2024

Výjimečné postavení v programu zaujímá opera Hořký konec Russolův, pocta futuristickému umělci Luigimu Russolovi, ve které zazní futuristické hlukové nástroje intonarumori.

Festival Magick Musick představí osm kapel

redakce 30.05.2024

Zahrají kapely v ose žánrů alternative – hardcore – metal.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Brutal Assault rovněž kompletní

redakce 29.05.2024

Přibylo dalších dvacet kapel, ani letošnímu ročníku se ale nevyhnuly změny v obsazení.

Festival Alternativa má kompletní program

redakce 29.05.2024

Hlavní hvězda letošního ročníku, norská hudebnice a spisovatelka Jenny Hval, se představí v prostoru ARCHA+.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Habrovka jako útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

redakce 28.05.2024

Z maringotky zahraje kočovný soubor Budenebudekůň představení Cirkus Faust, Loutky bez hranic zase lákají Na dvorek diváky od 0 let.

Festival KAMEN!CE pěkně doširoka

redakce 28.05.2024

I takhle může vypadat městský festival. Do KAMEN!CE přijedou Digitalism, Jana Kirschner, Dan Bárta nebo MC Gey.

Na Radiu Wave podcast Karla Veselého Anatomie lovesongu

redakce 27.05.2024

Šest současných českých písní o lásce a šest tvůrců, kteří odhalují pozadí jejich vzniku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace