Zprávy / Pozvánky

Soundtrack k nočnímu Polabí: Fanfán Tulipán křtí Genius Noci

Soundtrack k nočnímu Polabí: Fanfán Tulipán křtí Genius Noci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.03.2020

"Pojď se mnou do Polabí, do krajiny, co připomíná vypuštěný balon," zpívá Eliška Vidomus v titulní písni alba Genius Noci, které pokřtí s kapelou Fanfán Tulipán v pražské Vile Štvanice. Na nahrávce, která vznikla ve studiu SONO, ožívají nejen postindustriální místa z okolí Pardubic, ale také norské fjordy nebo krajiny virtuální. Animovaný klip zachycující polabské noční světy byl vybrán na letošní festival AniFilm. Autorem je mladý výtvarník a animátor Oliver Vršanský.


Hravá poetika, tak typická pro Fanfánovu tvorbu, na albu Genius Noci zůstala, ale přetavila se do tajuplnější a rafinovanější podoby. Svůj podíl na tom mají také přizvaní hosté – trumpetista Oskar Török (Vertigo), vibrafonista Radek Doležal (Mallet Q) a tubista Šimon Janák (Tygroo).

Kapela Fanfán Tulipán se na české hudební scéně pohybuje deset let a aktuálně vystupuje ve složení: Eliška Vidomus (melodika Hammond, estonská citera kannel, zpěv), Štěpán Zbytovský (flétna, basklarinet), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (baskytara a kontrabas) a Šimon Hajdovský (bicí). Svoji hudbu označují jako symbiózu jazzu, funku, šansonu i filmové hudby. V minulosti vydali CD Polyorama (2011) a EP Vulpea Lunatica (2017).

Info

Fanfán Tulipán: Křest alba Genius noci
Fanfánův web
07.03. 2020, 19:30
Vila Štvanice, Praha
FB událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace