Zprávy

Studio Bubec: komunitní zahrada, kniha a další plány

Studio Bubec: komunitní zahrada, kniha a další plány

redakce | Zprávy | 12.03.2021

Únor ve Studiu Bubec patřil především velkým přípravám. Naplno se spustilo plánování letošního ročníku umělecké přehlídky Art Safari, která proběhne v polovině května, současně celý tým i s letošními kurátory pracuje na realizaci festivalu m3, který v roce 2021 obsazuje uměním Prahu 6 a 7.

Na jaro studio chystá křest knihy Bubec 20: Příběh uměleckého studia a výstavu Richarda Loskota. Kromě toho řeporyjskému studiu vznikají zbrusu nové webové stránky, které budou sloužit nejen samotnému Studiu Bubec, ale i všem ostatním aktivitám, které provozuje. K více než dvacet let fungujícímu studiu neodmyslitelně patří i tvůrčí kurzy a workshopy Creative Bubec (dříve Baby Bubec), které se přesunuly do on-line prostředí na platformu Patreon. S on-line kurzy bude tým pokračovat minimálně po dobu pandemie, není však vyloučeno, že tato forma zůstane i do budoucna. Kurzy vynikají svou netradičností, experimentálními nápady a prací s různými materiály. Nejedná se tedy o zadání podobná těm ze základní umělecké školy, ale spíše neotřelé umělecké kombinace a techniky. Workshopy jsou určené individuálně pro různé věkové i umělecké skupiny.

Studio také provozuje Zahradu Bubec, která slouží nejen jako komunitní zahrada, ale i jako Art park nebo venkovní prostor pro různé kulturní akce. Zahrada oficiálně otevírá v sobotu 27. března. A protože si jarní úklid nezaslouží jen naše domovy, ale i příroda, společně s MČ Řeporyje se v den otevření zahrady studio Bubec zapojuje do letošního ročníku Ukliďme svět, ukliďme Česko. Přímo ve studiu budou pro veřejnost k dispozici rukavice a odpadkové pytle, které je možné v průběhu víkendu vyzvednout.

Info

Studio Bubec
Fb studia

foto © archiv studia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

Alt-J ohlašují novou desku singlem U&ME

redakce 24.09.2021

Skupina alt-J, nominovaná na ceny Mercury Prize, Grammy nebo Brit Award, oznámila očekávané čtvrté album The Dream.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace