Zprávy / Úplňkové

SUPERHRDINKY – Hudba pro ženy bez domova

SUPERHRDINKY – Hudba pro ženy bez domova

redakce | Zprávy / Úplňkové | 05.10.2017

Ve čtvrtek 5. října 2017 spatří světlo světa pozoruhodná benefiční kompilace. Ve prospěch neziskové organizace Jako doma, která se věnuje ženskému bezdomovectví, ji vydává hudební časopis Full Moon v těsné spolupráci s AZCD, výrobcem vinylů a dalších nosičů. Album Superhrdinky vychází digitálně a jako 2LP v limitovaném nákladu pětiset kusů. To bude k dispozici na konci listopadu, ale objednat ho lze již nyní. Křest alba proběhne 14. prosince 2017 v pražském Futurum Music Baru.

Lexa Doleželová, (spolu)zakladatelka organizace Jako doma: „Moc nás nápad na tuhle desku nadchnul, o něčem takovém jsme snily. Výsledný rozměr a konečná podoba i co do kvality navíc předčily i ta nejtajnější očekávání. Jako doma se mezi ženami s domovem a ženami bez domova snaží budovat solidaritu. A deska ženských interpretek (navíc dvojitá) míří do černého. Ženy bez domova považujeme za superhrdinky, protože zvládají těžký život na ulici. Teď jsou pro nás superhrdinkami i umělkyně, které v souvislosti s ženským bezdomovectvím darovaly své písničky.“

S nápadem obrátit se výhradně na ženské interpretky, aby dobročinně darovaly své písničky ženám bez domova, přišel šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek: „Charitativní kompilační alba u nás zdaleka nemají takovou tradici jako například na anglické scéně, což mi vždy přišlo líto. Nápad vytvořit kompilaci ve spolupráci s Full Moonem vzešel od Marka Košuliče z firmy AZCD, která zaštituje jeho kompletní výrobu. Společně jsme se ho poté rozhodli věnovat aktivitám společnosti Jako doma, oslovení ženských autorek už pak bylo nabíledni. Velikou radost mám z toho, že náš nápad nadchl všechny zúčastněné, které záhy samy aktivně přicházely s dalšími jmény. Dvojité LP nakonec málem nestačilo.“

Tváří projektu se stala slovenská zpěvačka Katarzia, která se podílela také na výběru oslovených umělkyň: „Myslím si, že umelci by sa nemali dištancovať od spoločenských problémov a mali by sa prirodzene angažovať v osvete. Často sú príkladom pre ostatných a môžu ich tak rovnako inšpirovať k pomoci. Humanita a empatia je v čase egoizmu a narcizmu obzvlášť nevyhnutná, aj to je jeden z dôvodov, prečo sa snažím aktívne zapájať do podobných projektov, a obzvlášť ma zaujímajú ženy, ktoré sú diskriminované a žijú v kritických podmienkach. Je treba upozorňovať na to, že nemôžu byť naďalej ignorované a že si zaslúžia rešpekt a ľudské práva, rovnako ako všetci ostatní. Okrem toho sa držím starého klišé, ktoré ale navždy zostane platné: Ženy držia spolu.“


Koupí vinylové dvojdesky SUPERHRDINKY podpoříte organizaci Jako doma, konkrétně pak projekt Kuchařky bez domova a jejich Jídelnu. Pomůžete tím začít nový život ženám, které na sobě dosud krom chudoby zakusily i hodně násilí, a tak se dostaly až na ulici, a které si už myslely, že na ně žádné světlo na konci tunelu nečeká.

Autorkou obalu desky SUPERHRDINKY je proslulá (nejen) komiksová výtvarnice Toy Box. Ta do jeho výroby zapojila i samotné Kuchařky bez domova. Pro účely obalu také namalovala obraz – portrét ženy bez domova v roli superhrdinky.

Signovaný originál tohoto obrazu bude možné získat ve veřejné dražbě na benefičním koncertu v pražském klubu Futurum 14. prosince 2017, kde bude deska SUPERHRDINEK pokřtěna a kde ji samozřejmě budete moci i zakoupit.

Benefiční kompilace SUPERHRDINKY je k dispozici k poslechu a ke koupi již nyní na Bandcamp účtu společnosti Jako doma, kde je také možno předobjednat vinylové 2LP. To bude v prodeji od 31. listopadu v Jídelně kuchařek bez domova, obchodě Rekomando nebo na webových stránkách společnosti Jako doma a magazínu Full Moon.

SUPERHRDINKY – Hudba pro ženy bez domova

A1 PALMA – Pramen vlasů
A2 STINKA – Zabouchnutá
A3 IVANA MER + TANTE ELZE – Domov
A4 IRA MIMOSA – Mlha
A5 KATARZIA – Nikomu nepatříš

B1 POTMĚ – Stejně jako jindy
B2 PALE&COY – Hibernate (live rework)
B3 MOIN MOIN – Rescue
B4 LA PETITE SONJA – Something to Cheer Me Up
B5 ZAGAMI JERICHO – City Is My Church

C1 MUCHA – Schmutzige Mädchen
C2 CÁCORY – V tmách
C3 AGU & SOUL SCIENCE – Let It Go
C4 ILLE – Dva kroky za tebou
C5 ANAKVER – White Bride
C6 FAKNÉ – Homo Homini Lupus

D1 LENKA DUSILOVÁ – Baromantická
D2 BÁRA ZMEKOVÁ – Altaj (Forma Remix)
D3 KATARINA MÁLIKOVÁ – Nová krajina
D4 CORE BELIEF – Freedom

SUPERHRDINKY: HUDBA PRO ŽENY BEZ DOMOVA formát: 2LP (vinyl) / digital datum vydání: 5. 10. 2017

(P) 2017 FULL MOON FORUM/ AZCD pro JAKO DOMA – HOMELIKE, o.p.s.
Myšlenka projektu Kuchařek bez domova se na půdě organizace Jako doma zrodila s uvědoměním, že mnohé ženy v sociální tísni (žijící v azylových domech, ve stanech, v zahrádkářských koloniích, na ubytovnách či přespávající na noclehárnách) by se chtěly přínosně zapojit do společnosti, ale kvůli hlubokému znevýhodnění je to začasto obtížné, takřka nemožné. JAKO DOMA proto nabízí ženám bez domova možnost, aby veřejně prezentovaly, co umějí, a samy tím napomohly změně společenského vnímání bezdomovectví.

Stánek s jídlem Kuchařek bez domova a je samotné najdete nejčastěji na farmářských trzích, nejrůznějších kulturních akcích jako koncertech a festivalech, své pokrmy nabízejí také v rámci cateringových služeb. To vše umožňuje setkávání veřejnosti a lidí bez domova tak trochu jinak a bariéry padají. Své jídlo vaří Kuchařky bez domova s ohledem na etický rozměr čistě z rostlinných ingrediencí neboli vegansky. V březnu 2017 byla v Brožíkově ulici na Praze 5 v Košířích otevřena zmíněná JÍDELNA KUCHAŘEK BEZ DOMOVA.

Ženy sdružující se pod hlavičkou Kuchařek bez domova ovšem nejen vaří, také si navzájem pomáhají, vzdělávají sebe i jiné, hrají divadlo, bourají stereotypy a předsudky, vydávají noviny (Bezdomoviny), mění svět a slovo „kuchařka“ s nimi dostalo nový rozměr. Jsou to SUPERHRDINKY a teď mají i svou desku. A rovnou dvojitou!

Full Moon je původní český multižánrový hudební magazín. Vychází pravidelně od roku 2010 a reflektuje hudební scénu u nás i v zahraničí, s přesahy do filmu, komiksu, literatury či designu. Každý měsíc odráží aktuální kulturní dění, nabízí kvalitní a originální zpracování, obsah a nadčasový design grafického studia Carton Clan. Spolupracuje s výjimečnými lidmi napříč kulturním spektrem. Není odkázán na agenturní zpravodajství – jeho obsah je bez výjimky exkluzivní – a zakládá si na dobrých a osobních vztazích se čtenáři. Během více než sedmi let existence se Full Moon podílel na vydání téměř třiceti alb českých a zahraničních interpretů, pořádal (případně podílel se na pořádání) několik desítek koncertů a dalších kulturních událostí, včetně výstav fotografií a dalších grafických prací. Tým magazínu se kurátorsky podílí na programu několika hudebních festivalů, od roku 2013 má vlastní stage na festivalu Colours of Ostrava. Full Moon aktivně spolupracuje s většinou domácí hudební scény a snaží se jí cíleně spoluvytvářet a podporovat. Magazín stojí od také za talentovými soutěžemi 1Band2Play a Cover Moon.

AZCD je malý tým lidí, který pomáhá hudebníkům napříč žánry vytvořit CD, USB nebo gramofonovou desku přesně podle jejich představ. Najdeme způsob, jak vaši kreativitu dostat na papír, plast či kov. Rádi experimentujeme, zkoušíme nové věci a hledáme jedinečná řešení. Jsme nekompromisní v kvalitě dodaných podkladů, kde kontrolujeme každý detail. Odhalíme chyby, nepřesnosti a pohlídáme, aby stroje rozuměly vašemu záměru. Se všemi dodavateli máme dlouhodobý vztah a můžeme se spolehnout na jejich kvalitu. Nikdy neodmítneme žádný nápad slovy, že to nejde. Kromě preciznosti si zakládáme i na rychlosti. Na našem webu provozujeme interaktivní online kalkulátor, který dokáže zákazníkovi okamžitě sdělit cenu, možnosti a termíny dodání. Ale co je hlavní: Milujeme hudbu stejně jako naši zákazníci. Dávat jí konkrétní podobu je naše největší výzva. Z toho důvodu nás oslovují umělci, pro něž je kvalitně a precizně vyrobený nosič stejně důležitý jako jeho samotný obsah. Naše produkty dodáváme hudebníkům z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Francie, Dánska a Velké Británie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #119 – Ženská síla vládne všem

redakce 01.03.2021

Pop music globálně vládnou ženy, nasvědčují tomu čísla, žebříčky i pocity. Březnovému Full Moonu vládnou ženy v rapu.

Mooncloud #53: Möbius

redakce 27.02.2021

Ve dvou se to lépe táhne? Möbius pro nás sestavili hlučný playlist z dvoučlenných formací.

Full Moon #118 na Spotify

redakce 16.02.2021

Aktuální číslo Full Moonu (interně přezdívané spln) tradičně doplňujeme playlistem.

Únorové aktuality databáze XPlaylist

redakce 14.02.2021

Jak to vypadá na špici nejlépe hodnocených alb XPlaylistu? 87 % pro We Are Always Alone od Portrayal of Guilt. Co na to české desky?

Mooncloud #52: Bare Escape

redakce 13.02.2021

Bare Escape netřeba dlouho představovat, brněnská úderka vydala na sklonku roku druhé řadové album. Víte, jaké kapely jsou pro ně inspirací?

Full Moon #118: Poklona sousedům

redakce 01.02.2021

Únorový Full Moon je poklonou slovenské scéně, která zažívá nebývalý rozpuk a ohlas.

Mooncloud #51: Moimir Papalescu

redakce 30.01.2021

Laibach jedou Beatles, Residents Elvise, starej dobrej Johnny vybrousil Ježíše od Depeche Mode do krásnýho temnýho diamantu a co na to Depešáci?

Full Moon Coffee: ¡Colombia es pasión!

redakce 14.01.2021

Je libo kávu? *„Je naprosto absurdní, že existuje taková země a nechce zde bydlet každý,“* říkal o Kolumbii Anthony Bourdain, který rozhodně věděl, o čem mluví.

Full Moon #117 na Spotify

redakce 14.01.2021

Full Moon #117, to je Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony. Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu.

Full Moon #117 – Síla vyprávění

redakce 06.01.2021

Síla vyprávění někdejšího frontmana Pulp neslábne- Full Moon #117, Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace