Zprávy

Ochepovsky Project končí singlem a klipem

Ochepovsky Project končí singlem a klipem

redakce | Zprávy | 05.02.2024

Po osmi letech ukončuje činnost Ochepovsky Project, který v sobě koncentroval hráče české jazzové a alternativní scény. Žánrově nezařaditelná tvorba mísila prvky jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu. Kapela se loučí posledním singlem s videoklipem s názvem Satellite, reflektující vývoji a růst Ochepovsky Project, pro fanoušky chystá také poslední koncerty.

Ochepovsky Project byl založen roku 2016 a poměrně rychle zaujal svou žánrovou eklektičností a výjimečným souzněním hráčů. Sestava se postupně ustálila na formaci - Igor Ochepovsky, cellista Šimon Marek, trumpetista Miroslav Hloucal, saxofonista a klarinetista Petr Kalfus, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser a bubeník Michal "Kolouch" Daněk. Roku 2016 vyšlo album I’m the Wind, o tři roky později navázali sedmipísňovým live EP Take Care of Me. Od roku 2021 vystupuje s kapelou turecká zpěvačka ILÆY, která je také autorkou textu písně Satellite.

Satellite vtahuje posluchače do vnitřního boje rozhodování mezi emocemi a rozumem, na tenkou hranici mezi nadšením a opatrností, což se odráží i v hudbě samotné. Zvuk se dynamicky proplétá různorodými krajinami kontrastních nálad od robustní dechové sekce, přes sametové melancholické vokály, až po plochy, kdy kapela naplno ukazuje sílu improvizace i živých vystoupení. Sám Ochepovsky se v Satellite odklonil od své signifikantní kytary, zapojil se nejen vokálem, ale především propracovaným aranžmá se značnou postprodukcí živých nástrojů. Skladba vznikala ve studiích Golden Hive, Soundevice a Ochepovsky production studios, za mixem stojí Mikoláš Müller, masteringu se ujal Boris Carloff.


Cesty jednotlivých členů se nerozcházejí, stále spolupracují, třeba v rámci doprovodné kapely Lenky Dusilové. Do léta odehrají ještě několik koncertů a pro fanoušky chystají na podzim rozlučkový koncert. Igor Ochepovsky je v současnosti kapelníkem doprovodné kapely Lenky Dusilové, členem 7krát3, spolupracoval s Davidem Kollerem, Annou Julii Slováčkovou, Vesnou, Ewou Farnou, Klárou Vytiskovou a mnoha dalšími.

Poslední koncerty Ochepovsky Project se uskuteční 17. května na festivalu Jazzpot ve Svitavách a 1. června na Hudebním žních v DK Poklad v Ostravě a v Praze v říjnu tohoto roku.

Info

Ochepovsky Project
Fb projektu

foto © Varvara Gorbunova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lankum zahrají v září popré v Česku

redakce 26.02.2024

Heartnoize přiváží irskou folkovou čtveřici do prostor ARCHA+.

Přijedou Brìghde Chaimbeul, John Francis Flynn i ML Buch

redakce 26.02.2024

Prvky vaporwavu, shoegazu i devadesátkového indie rocku se potkávají se zkresleným hlasem ML Buch vyprávějícím příběhy ze života ve virtuálním světě.

Evah vydala singl Wild Child

redakce 26.02.2024

Písničce s 90’s nádechem dominuje elektrická kytara, synťákové plochy a elektronický beat. Textově se dotýká uzdravení vnitřního dítěte.

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Nové výstavy v GMU: ergonomické objekty i diferencované struktury

redakce 24.02.2024

GMU v Hradci Králové otevřela v únoru tři nové výstavy, v nichž představuje tvorbu českých umělců napříč generacemi.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace