Reklama

Post-hudba na novém albu popisuje realitu dnešních třicátníků

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Po tradiční dvouleté odmlce se elektronické duo post-hudba vrací s novou deskou, pojmenovanou My všichni tady a teď.

Reklama

Po tradiční dvouleté odmlce se elektronické duo post-hudba vrací s novou deskou, pojmenovanou My všichni tady a teď. Album, které loni na podzim předznamenal pilotní singl FOMO, vychází opět ve spolupráci domovského labelu Bad Names a projektu Full Moon Forum.

Jedna z nejvýraznějších kapel pražské alternativní scény se na předchozím projektu věnovala životu uvnitř velkoměsta zasaženého globální pandemií, nová deska pokračuje v podobném duchu - na ploše deseti skladeb mluví o snaze vyrovnat se s obrazem světa, který už nikdy nebude jako dřív. Nové songy tentokrát vznikaly “postaru” s kytarou a stojí na silných melodiích obalených současnou produkcí.

„Vlastně je to nejvíc politická věc, kterou jsme kdy udělali,“ říkají songwriter Dominik Zezula a producent Tomáš Havlen. „I když ve výsledku tam převládá spíš smutek a snaha o nalezení nějakýho coping mechanismu. Planeta hoří, v našich městech mají auta víc práv než polovina jejich obyvatel, na dovolený se očekává, že budeš stejně k dispozici, a samotná možnost zaplatit každej měsíc nájem se mění v luxus. V normálním světě by tohle album nikdy nevzniklo.“

Reklama

Také hudební stránka se změnila a propojuje experimentálnější stránku post-hudby s klasickým písničkářstvím. Silné refrény a živé kytary se kříží s tanečními beaty, ozvěnami UK garage i přetrvávajícími vlivy hyperpopu, hardcore a indie folku. A nad tím vším visí tíživé texty o konci světa, tak, jak jej vnímají dnešní třicátníci: „Poslední deska byla hodně experimentální, tentokrát jsme se víc soustředili na klasické popové struktury s velkými refrény, ale těch inspirací je pořád hodně - od indie folku přes UK garage a trap až po surf rock nebo black metal. V důsledku se nicméně pořád snažíme hlavně najít svůj vlastní zvuk,“ dodává Havlen.

Elektronické duo post-hudba je na pražské alternativní scéně dnes už zavedeným pojmem - po nesmělých začátcích mezi lety 2011 a 2013, kdy singer-songwriter Dominik Zezula a producent Tomáš Havlen vydali první tři EP, navázala kapela po šestileté pauze deskami Není se na co těšit (2019) a Svět na konci roku nula (2021). Třetí album My všichni tady a teď vychází 13. února 2023 ve spolupráci labelů Full Moon Forum a Bad Names. Kapela jej pokřtí v rámci jarního turné. Během března a dubna odehraje celkem devět koncertů v Ostravě, Bratislavě, Ústí nad Labem, Praze, Olomouci, Plzni, Brně a Litomyšli.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama