Reklama

Rapy v Kabinetu múz

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Reklama

Je to náhoda, že během jednoho týdne vystoupí v jednom klubu takřka desítka rapperů během několika večerů, nebo je to jasný trend? Kabinet múz na trendy nehraje, hledá kvalitu. A květen fandí rapu.

Čím dál častěji se mluví o styčných bodech new wave rapu/trapu a hardcore-punkové scény 80. a 90. let. V případě Denise Banga, zároveň frontmana trnavských punkáčů The Wilderness, rozhodně nejde o prázdná slova. Jeho projekt Fvck_kvlt pojí skutečný DIY přístup a politickou angažovanost punk scény s emo-trapovým soundem interpretů jako jsou Bones, Ghostemane nebo Suicide Boys. Z jeho beatů se snáší i temné voodoo memphiského rapu, ozývají se samply cz/sk klubových kapel a někdy v nich zašumí i původní boombapový underground (připoměňme slovenskou legendu Trosky). 18. května v doprovodu dalších punkerů: Genuine Jacks a Small Town Life.

Zpěvačka Annet X vystoupí spolu s kapelou Champion Sound o den později, aby pokřtila svoji desku Až budu velká. Debutové album mladé rapperky sklidilo nemalé ohlasy. Pracovala na něm s producentem, saxofonistou a náčelníkem hiphopové kapely Champion Sound Radimem a celé to bude velké.

Reklama

Yeezuz2020 je hudební a vizuální duo původem ze Znojma, které tvoří rapper Boris Sabáček a producent Zdeněk Pejchal aka MDMX Boy. Do povědomí se dostali v roce 2014, hudebně i jako tvůrci videí spolupracovali s několika předními představiteli rapu v Česku. V roce 2015 vydali projekt Exodus, kde byl na featu i Tommy Cash, poté se na delší dobu odmlčeli, aby se vrátili v plné síle symbolického roku 2020. Jeho začátkem vydali release RIOT a v prosinci následoval projekt Leopard. V Kabinetu múz 21. května i se speciálním hostem a djs ze slovenského kolektivu Swine Daily.

A o tři dny později pozoruhodné jméno slovenské hiphopové scény. "Hey Brno! Už sú to roky, čo sme s kolegom Emilom čo-to odrapotali u Vás v Kabinete. Povedali sme si, že je čas vrátiť sa a pripomenúť si čo je to rap. Trošku si zaspomínať na staré šlágre, ale aj predstaviť Vám ešte stále celkom nový album Opus Magnum. Dojdite si dať pár pív, vypočuť trochu hudby. Zavolajte všetkých. Tešíme sa na Vás!", vzkazuje slovenský raper a MC z Bratislavy Prezident Lourajder, který žánrový týden uzavře se svým pobratimem zvaným Hey Emil.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama