Reklama

Sunn O))) v Arše+

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Zvuk je při jejich koncertech až hmatatelný a stává se fyzickým – masy táhlých dronových tónů konfrontují publikem s monumentalitou, která nemá obdoby.

Reklama

Drone, doom metal i dark ambient. Do Prahy přijíždí znovu po šesti letech americká kapela Sunn O))), která od roku 1998 ohýbá pravidla nejednoho hlučného žánru. Zakladatelé a kytaristé Stephen O’Malley a Greg Anderson se 14. června v živé show s podtitulem Shoshin (初心). Duo ponoří do monumentálních i křehkých tónů.

Sunn O))) neúnavně zpochybňují naše představy o hudbě a především metalu už 26 let. V rámci oslav čtvrtstoletí na scéně se kapela vrací k živému hraní, se kterým procestovali legendární prostory od od Lincoln Center v New Yorku, přes Labrinto Della Masone v Itálii až po The Barbican v Londýně.

Zvuk je při jejich koncertech až hmatatelný a stává se fyzickým – masy táhlých dronových tónů konfrontují publikem s monumentalitou, která nemá obdoby. Kytarové riffy se v jejich podání prolínají s hutnými zvukovými plochami dosahují až meditativního rozměru. SUNN O))) spolupracovali třeba s Earth, Boris nebo Pansonic, ale i Stevem Albinim nebo Hildur Guðnadóttir.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama