Články / Seriály / / Turban

Turban a Domácí Crew 9: Claviq

Turban a Domácí Crew 9: Claviq

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 17.06.2014

Věřte, nevěřte – do Turbaní rubriky Domácí Crew se konečně dostavil Claviq. Nesmlouvavý nestor tuzemského internetového prostoru, autor miliardy tráčků, stalker pochybných groovů a pronásledovatel vibu, který cítí snad jen sám. V Turbanu pronesl tento okázalý samorost, který má prý rozhlas v genech, mnoho milých slov a překvapivých vět, představil částečně i některé ze svých dalších nejen muzikálních inkarnací, jako je MC Lůzr nebo Detektiv Klavok, a především se pak vytasil se speciálním live DJ setem plným autorského materiálu. Pokud jste dosud váhali nad Claviqovým géniem, poslouchejte pozorně, a především - poslouchejte!


Můj oblíbený „otvírák“ setu:
Knxwledge - Ashoka anebo hlášky z GTA: Vice City, který sem si v poslední době coby audio vložku hodně oblíbil, případně odpočet Jamese Browna s AAH na konci, případně hlášky ze Samotářů: "To je ten úchyl! on mě pořád sleduje!" ... je toho hodně.


Track, který mi momentálně nejvíc „najíždí“:
Asi můj Podofedekr Astrud. Je to jeden z těch tracků, kterej nevim, jaxem udělal, a připadá mi jako cizí, a proto mě taky hodně baví. Cokoliv ode mě mi vlastně jede neustále v hlavě. Je to jako nemoc.

Track, který hraju (skoro) pokaždé:
Knxwledge - Devil's Pie a Knxwledge - ON&ON (tak často, že mě to skoro otravuje, ale prostě nelze se zbavit jen tak toho hyper funky feelingu a vokálu Erykah Badu).


Track, který používám pro „záchranu parketu“:
Jamiroquai – Runaway
Jackson's 5 - Blame it on the Boogie
Funkytown od Lipps. Inc.
Jamie Cullum - Nothing I Do
V podstatě samý tyhle diskotékový ohranosti a provařenosti neskutečně fungujou. A výhoda je, že aspoň mně se z nějakýho důvodu snad nikdy neoposlouchaj.

Moje tajná DJská zbraň:
DMX Krew - You Can't Hide Your Love (Aphex Twin remix). Na to, že je to Aphex, to skoro nikdo nezná a skvěle to funguje na hipstery. Kombinace oldskůl elektra a lehce falešnýho zpěvu prostě fachá.


Moje nejoblíbenější místo (klub) na hraní v ČR:
No, je to trapný, ale vzhledem k počtu návštěv to bude Cross. Zvuk na úrovni, smí se tam čoudit, drogy jsou tam taky hodně snadno k sehnání - není co řešit. A pak v Kabinetu múz v Brně se mi hodně líbilo.

B2B set bych nejraději hrál s…
… Knxwledgem, to je jasný. Myslim, že bych dodal dynamiku a pártying do jeho jinak mnohdy velice utahanejch a až příliš vyhulenejch setů.

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Je to neskutečný klišé asi, ale fakt se to stalo i mně. Klasický "Nemáš tam Kabáty" od nějakejch dělníků z ulice, co si asi přišli do klubu odpočinout po celodenní faše na silnici. A pak se rád s lidma dohaduju, slečna se mě v Chapeau například ptala: "Don’t u have some dubstep?" A já: "No. Dubstep is too mainstream." Takový rozhovory mě bavěj.

Co mě na českých klubech štve nejvíce:
Kluby, kde se nesmí kouřit. A pak stádo lidí, co přišlo na někoho jen proto, že ho jedinkrát viděli v Boiler Roomu, případně "slyšeli", že je to teď cool nebo že tohle místo je v kurzu. Prostě pozéři & hipsteři no. Když jsi dlouholetej fanoušek interpreta a pak máš mezi sebou tyhle lidi, nutně si připadáš trapně a že tam vlastně nepatříš.

Kde bych si jednou chtěl zahrát:
V losangeleským Boiler Roomu, právě aby si pak hipsteři o mně začali říkat, že jsem teda asi taky cool, a začal by na mě konečně někdo chodit.

Turban Playlist 11.06. 2014:
Claviq – I Can See (Amenorea, 2009)
Knxwledge – Ashoka (Leaving Records, 2012)
Knxwledge – ON&ON (self-released, 2012)
Jackson's 5 - Blame it on the Boogie (Epic, 1978)
DMX Krew - You Can't Hide Your Love (Aphex Twin remix) (Warp, 2003)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.